Paryžiaus maratoną laimėjo keniečių hegemoniją nutraukęs triskart olimpinis čempionas iš Etiopijos

Sekmadienį Prancūzijos sostinėje 38-ąjį kartą vykusį Paryžiaus maratoną laimėjo triskart olimpinis čempionas Kenenisa Bekele.
Kenenisa Bekele
Kenenisa Bekele / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

31-erių metų 5000 ir 10000 m distancijų pasaulio rekordininkas 42 km ir 195 metrus nubėgo per 2 valandas 5 minutes 4 sekundes ir 7 sekundėmis pagerino Kenijos atstovui Stanley'ui Biwottui priklausiusį šio maratono rekordą bei nutraukė paskutiniuosius trejus metus trukusią Kenijos sportininkų hegemoniją.

„Tai mano pirmasis maratonas gyvenime, – prisipažino K.Bekele. – Buvo labai sunku, bet sugaišau tiek, kiek ir tikėjausi.“

1 minutę ir 45 sekundes nugalėtojui pralaimėjęs etiopas Limenihas Getachew'as finišavo antras, o trečioje vietoje liko Kenijos stajeris Luka Kanda (2 val. 8 min. 2 sek.).

Moterų grupės bėgimą po trejų metų pertraukos vėl laimėjo Kenijos atletė – šįsyk Flomena Cheyech (2:22:44), aplenkusi prizininkėmis tapusias Etiopijos bėgikes – Yebrgual Melese (2:26:21) bei Ahmed Zemzem (2:29:35).