Pasaulio čempionatas: Marius Šavelskis – diskvalifikuotas, Eglė Staišiūnaitė žengė į pusfinalį

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Pekine įsibėgėja. Sekmadienį paaiškės penki pasaulio čempionai, dviejose rungtyse startavo lietuviai.
Eglė Stašiūnaitė
Eglė Staišiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pusę aštuntos ryto ėjikai pradėjo 20 km kelią. Marius Šavelskis, jauniausias Lietuvos komandos narys, gavo tris įspėjimus ir buvo diskvalifikuotas.

Aukso medalį iškovojo praėjusių metų Europos čempionas ispanas Miguelis Angelas Lopezas (1:19:14). Beje, prieš 10 metų Kaune Europos jaunimo čempionate jis tebuvo devintas. Antras finišavo šeimininkų atstovas Zhen Wang (1:19:29), trečias savo šalies rekordą pagerinęs kanadietis Benjaminas Thorne (1:19:57).

Rytinėje sesijoje 400 m barjerinio bėgimo atrankoje bėgo Eglė Staišiūnaitė.

Nors tarp aštuonių jos bėgimo dalyvių Eglės asmeninis rekordas blogiausias, o ir pagal sezono rezultatus ji buvo priešpaskutinė, ji įrodė, kad ne statistika viską lemia.

Mūsų bėgikė finišavo ketvirta (56.17), pagerino asmeninį rekordą, įvykdė olimpinį normatyvą ir ryt startuos pusfinalyje. Po finišo Eglė džiaugėsi, kad pavyko įvykdyti pagrindinius tikslus ir dabar galės ramiai ruoštis pusfinalio bėgimui.

Vakarinėje sesijoje medalius dalinsis vyrai kūjo metikai ir rutulio stūmikai, paaiškės greičiausias planetos vyras (100 m) bei universaliausia lengvaatletė (septynkovė).