Pasaulio čempionate – planetos rekordas, trečias Bolto auksas bei kuklūs disko metikų rezultatai

Kinijoje besibaigiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate pagerintas pirmas planetos rekordas. Jo autoriumi tapo amerikietis Ashtonas Eatonas, triumfavęs dešimtkovės varžybose.
Ashtonas Eatonas
Ashtonas Eatonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasaulio čempiono titulą gynęs A.Eatonas surinko 9045 taškus bei šešiais pagerino sau pačiam nuo 2012-ųjų priklausiusį pasaulio rekordą. Antrą vietą užėmė kanadietis Damianas Warneris (8695 tšk.), trečią – vokietis Rico Freimuthas (8561 tšk.).

Beje, sidabro medalį septynkovės varžybose iškovojo A.Eatono žmona Kanadai atstovaujanti Brianne Theisen-Eaton.

Trečiu aukso medaliu planetos pirmenybėse pasidabino Usainas Boltas, kuris drauge su Jamaikos estafetės komanda (U.Boltas, Nesta Carteris, Asafa Powellas, Nickelis Ashmade‘as) triumfavo 4x100 m varžybose. Pekine U.Boltas nepralaimi: jis čia 100 m, 200 m ir 4x100 m rungtyse iškovojo aukso medalius ne tik šiame čempionate, bet ir 2008-ųjų olimpinėse žaidynėse.

Antri finišavę amerikiečiai netrukus už taisyklių pažeidimą buvo diskvalifikuoti. Sidabro medaliai kiek netikėtai atiteko šeimininkams kinams (38,01 sek.), o bronzos – kanadiečiams (38,13 sek.). Vienais favoritų prieš varžybas įvardyti prancūzai liko tik penkti (38,23 sek.).

Moterų 4x100 m estafetės varžybose staigmenų neužfiksuota: čempionėmis tapo Jamaikos sprinterės (Veronica Campbell-Brown, Natasha Morrison, Elaine Thompson ir Shelly-Ann Fraser-Pryce), aplenkusios amerikietes. Jamaikietės finišavo per 41,07 sek. bei pasiekė čempionatų rekordą. Iki planetos rekordo joms pritrūko 0,25 sek.

JAV sprinterės nuotolį įveikė per 41,68 sek., o bronzą iškovojusios Trinidado ir Tobago lengvaatletės – per 42,03 sek. Pasaulio čempionės 200 m rungtyje ir vicečempionės 100 m distancijoje Dafnės Schippers vedamos olandės netaisyklingai perdavė lazdelę bei buvo diskvalifikuotos.

Vyrų disko metimo rungtis pasižymėjo antirekordais. Čempionu tapo lenkas Piotras Malachovskis, numetęs 67,40 metro. Sidabrą iškovojo Belgijos rekordą pagerinęs Philipas Milanovas (66,90 m), bronzos – dar vienas Lenkijos disko metikas Robertas Urbanekas (65,18 m).

Pirmą kartą per visą planetos čempionatų istoriją tokio kuklaus rezultato – 65,18 m – pakako pirmenybių medaliui. Be to, pirmą kartą nuo 1991 m., kada čempionu tapo vokietis Larsas Riedelis, nugalėtoju tapo disko metikas, nenumetęs nė 67,50 metro.

Disko metimo pasaulio čempionatų rekordas – 70,14 m – priklauso Virgilijui Aleknai.

Pasaulio čempionatas baigsis sekmadienį. Paskutinę varžybų dieną paaiškės septynių rungčių čempionai.