2016 08 14 /18:02

Sėkmingas pasirodymas: Rio moterų maratone D.Lobačevskė užėmė 17 vietą!

Baigėsi daugiau negu dvi valandas trukusi varginanti ir atkakli maratonininkių kova dėl Rio olimpinių apdovanojimų. Joje triumfavo Kenijos bėgikė Jenine Jelagat Sumgong, įveikusi trasą per 2 val. 24 min. 4 s. Geriausiai iš lietuvių pasirodė lietuvė Diana Lobačevskė. Ji užėmė 17-ą vietą, įveikusi distanciją per 2 val. 30 min. 48 s ir nuo lyderės atsilikusi 6 min. 44 s.
Diana Lobačevskė
Diana Lobačevskė / Vytauto Dranginio nuotr.

Londono olimpinėse žaidynės D.Lobačevskė buvo likusi 28-a.

Tarp 157 bėgikių, išbėgusių į Rio de Žaneiro gatvėse įrengtą 42 km 195 m ilgio trasą, buvo ir trys lietuvės – Rasa Drazdauskaitė, Diana Lobačevskė bei Vaida Žūsinaitė.

R.Drazdauskaitė užėmė 37 vietą. Trasoje ji užtruko 2 val. 35 min. 50 s ir nuo lyderės atsiliko 11 min. 46 s.

V.Žūsinaitė liko 38-a. Trasoje ji praleido 2 va 35 min. 53 s, nuo nugalėtojos atsiliko 11 min. 49 s.

Sidabro medalis atiteko Bahreino bėgikei Eunice Jepkirui Kirwai, kuri nuo čempionės atsiliko 9 s, bronzos – etiopei Mare Dibabai, kurią J.J.Sumgong aplenkė 26 s.

Po pusės distancijos pirmavusi baltarusė Volha Mazuronak finišavo penkta, nuo nugalėtojos atsilikusi 44 s.

Sėkmingai pasirodė ir Latvijos atstovė Jelena Prokopčuka, užėmusi 12 vietą.