R.Drazdauskaitė laimėjo Atėnų maratoną

Puikiu rezultatu sezoną baigė stajerė Rasa Drazdauskaitė. Bėgikė iš Šiaulių sekmadienį laimėjo Atėnų maratoną.
Rasa Drazdauskaitė
Rasa Drazdauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Klasikinę distanciją 29 metų Drazdauskaitė įveikė per 2 valandas 31 minutę ir 6 sekundes. Rasa atitrūko nuo persekiotojų ir užtikrintai pirmavo didžiąją distancijos dalį. Lietuvė į Panethenaiko stadioną, statytą specialiai 1896 metų olimpinėms žaidynėms, įbėgo gerokai atitrūkusi nuo persekiotojų.

Antrą vietą moterų varžybose užėmė Rusijos bėgikė Olga Glok (2.33.51 val.), o bronzinė prizininkė ukrainietė Svetlana Stanko atsiliko nuo Rasos beveik 8 minutėmis – 2.38.59 val.

Ši pergalė bus istorinė ne tik Lietuvos bėgikei. Tai buvo pirmas Drazdauskaitės laimėtas maratonas. O bėgimas Atėnuose buvo skirtas Maratono mūšio 2500 metų jubiliejui. Todėl Graikijoje šiam bėgimui buvo skirtas ypatingas dėmesys. Begikės startavo devintą valandą ryto, kai oro temperatūra buvo 13 laipsnių šilumos: "Tačiau švietė saulė ir oras labai greitai šilo. Po pirmųjų dešimties kilometrų aš jau pradėjau jaudintis, kad bėgti bus labai sunku. Tačiau kažkas man davė kepuraitę nuo saulės - noriu padėkoti tam žmogui",- po finišo teigė nugalėtoja.

Geriausias R.Drazdauskaitės rezultatas iki šiol yra 2 valandos 30 minučių ir 29 sekundės, tiek bėgikė sugaišo praėjusių metų Frankfurto maratone.

Vyrų varžybose nuotolį greičiausiai įveikė Kenijos stajeris Raymondas Bettas – 2.12.40 val.

Atėnų maratono distancija vadinama viena sunkiausių. Pirmoje distancijos pusėje net kelis kilometrus reikia bėgti į įkalnę, todėl specialistai teigia, kad čia sportininkai nuo savo geriausio rezultato atsilieka apie 4 minutes.