„Rygos taurės“ lengvaatlečių turnyre – Eglės Balčiūnaitės, Raivydo Stanio ir Dariaus Aučynos pergalės

Ketvirtadienį Latvijos sostinėje Rygoje vykusiose tarptautinėse „Rygos taurės“ (Rigas Kausi 2011) varžybose pergales iškovojo bėgikė Eglė Balčiūnaitė, šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys bei šuolininkas į tolį Darius Aučyna.
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

800 m distancijoje triumfavusi E.Balčiūnaitė nuotolį nubėgo per 2 minutes 3,00 sekundes ir finiše vos 0,34 sekundės aplenkė antrojoje vietoje likusią ukrainietę Anželiką Ševčenko.

Net 6,12 sekundės lietuvei pralaimėjusi latvė Polina Jelizarova liko trečia.

Septinta tarp devynių šios distancijos dalyvių finišavo Rita Balčiauskaitė (2:16.68), o aštunta liko Viktorija Latyšovičiūtė (2:17.45).

R.Stanys peršoko kartelę, iškeltą į 222 cm aukštį, ir, pagerinęs geriausią šalies sezono rezultatą, trim centimetrais aplenkė prizininkais tapusius baltarusį Artiomą Zaicevą bei latvį Normundą Pupolą.

Visi trys R.Stanio bandymai įveikti 228 cm aukštį buvo nesėkmingi.

205 cm aukščius įveikę penktąją bei septintąją vietas tarp dvylikos dalyvių užėmė atitinkamai Rimantas Mėlinis bei Vaidas Antanavičius.

Darius Aučyna geriausiu pirmuoju bandymu į tolį nuskriejo 7,84 m ir 4 cm aplenkė antrojoje vietoje likusį latvį Janį Leitį bei 11 cm – trečiojoje pozicijoje likusį kitą Latvijos atstovą Elvijų Misaną.

Ketvirtas tarp penkių dalyvių liko Marius Rudys – 7,52 m.

Tarp prizininkų pateko dar keturi iš devyniolikos startavusių Lietuvos lengvaatlečių: antras rutulio stūmimo sektoriuje buvo Artūras Gurklys, o trečiąsias vietas užėmė 800 m bėgęs Vitalijus Kozlovas, šuolininkė į aukštį Gintarė Nesteckytė bei šuolių į tolį sektoriuje startavusi Asta Daukšaitė.