Šalies čempionu tapo Tomas Gaidamavičius

Dudincuose (Slovakija) šeštadienį vyko 29-osios sportinio ėjimo varžybos „Dudinska 50-ka", kaip paprastai turinčios Europos „Permit meeting" statusą. Šiais metais jose taip pat buvo galima rinkti taškus IAAF sportinio ėjimo „Iššūkio taurei" („Race Walking Challenge"). Kartu vyko Slovakijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos ir Lietuvos 50 kilometrų ėjimo čempionatai.
Sportinis ėjimas
Sportinis ėjimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pagrindinėje 50 km distancijoje startavo 54 ėjikai, distanciją baigė 32. Šalies čempionu, nedalyvaujant daugumai Lietuvos pajėgiausių, tapo 23 vietą užėmęs Tomas Gaidamavičius (4:31,49), antroje vietoje – 28 finišavęs Valerijus Grinko (5:07,14). Greičiausias buvo lenkas Rafalas Augustynas – 3:49,54.

Kitose distancijose startavo dvi Birštono ėjikės. Jaunimo grupėje 10 kilometrų ketvirta tarp 16 varžovių baigė Karolina Švedaitė (51,07). Nugalėjo ukrainietė Anna Černenko – 47,28 minutės. Šešta tarp jaunių (27 dalyvės) finišavo Ernesta Urbanavičiūtė, 5 kilometrus įveikusi per 26,14 minutės. Slovakė Katarina Strmkenova nugalėjo su 23,40 minutės.