Sensacijos ir puikūs rezultatai Niujorke

200 metrų bėgime triumfavo Tyson Guy
AFP/„Scanpix“ nuotr. / 200 metrų bėgimo rungtyje triumfavo Tysonas Guy.
0

Šeštadienį vykusios „Reebok Grand Prix“ lengvosios atletikos varžybos Niujorke pažėrė nemažai puikių rezultatų ir skambių pralaimėjimų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mike Rodgers

100 metrų bėgime tarp vyrų susirinko kone visi stipriausi 2008 metų sprinteriai, nebuvo tik Usaino Bolto. Jamaikai čia atstovavo buvęs pasaulio rekordininkas Asafa Powellas. Jis ir tapo didžiuoju turnyro nusivylimu, mat finišavo vos septintas – 10,10 sekundės. Bėgimo nugalėtoju tapo Mike Rodgersas, nubėgęs greičiausiai šiame sezone – 9,93, tačiau šis rezultatas nebus patvirtintas kaip geriausias sezono pasiekimas pasaulyje, mat bėgikams padėjo stipresnis nei leistinas palankus vėjas – +3,1 metro per sekundę (leistina norma yra 2 m/s). Antras liko Travisas Padgettas, trečias – Steve'as Moulingsas. Pekino vicečempionas Richardas Thompsonas finišavo tik penktas (10,01).

Dukart ilgesnėje distancijoje apie savo sugrįžimą į pasaulio elitą pareiškė tris kartus pasaulio čempionas Tysonas Guy – 19,58 sekundės. Tai trečias rezultatas per visą istoriją – greičiau yra bėgę tik Usainas Boltas (19,30) ir Michaelis Johnsonas (19,32). Matyt, T.Guy ir taps pagrindiniu U.Bolto varžovu pasaulio čempionate Berlyne. Tuo tarpu Jeremy Warrineris finišavo tik ketvirtas – 20,30.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Veronica Campbell-Brown

Žiūrovus džiugino ir moterų 100 metrų bėgimo sudėtis. Pasaulio čempionė šioje distancijoje Veronika Campbell-Brown parodė lygiai tokį patį rezultatą, kaip ir prieš metus – 10,91 sekundės. Tačiau, skirtingai nuo 200 metrų distancijoje, šio laiko nugalėti neužteko ir jamaikietė liko trečia. Nugalėjo Carmelita Jetter (10,85), antra liko Muna Lee. Tačiau ir čia registruoti geriausią sezono rezultatą pasaulyje sutrukdė stiprus vėjas (+2,8).

Netikėtai pralaimėjo 5000 ir 10 000 metrų bėgimo olimpinė čempionė Tirunesh Dibaba. 5000 metrų distancijoje ji parodė solidų rezultatą (14:40,93), tačiau kenietė Linet Masay buvo dar greitesnė – 14:35,39.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jennifer  Stuczynski
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jennifer Stuczynski

Šuolio su kartimi sektoriuje Pekino sidabro laimėtoja Jennifer Stuczynski įveikė kartelę, pakeltą į  4,81 metro aukštį, ir iki pirmo Jelenos Isinbajevos starto tapo sezono lydere.

Sezoną pradėjo ir garsioji Švedijos daugiakovininkė Karolina Kluft – šuolio į tolį sektoriuje ji liko penkta (6,34).

Puikų rezultatą 110 metrų distancijoje parodė amerikietis bėgikas per barjerus Terrensas Trammelas – 13,12 sekundės.