Septyniolikmetė šturmavo 16 metų senumo Lietuvos rekordą (nuotraukos)

Šeštadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyko LAF taurės varžybos. Įspūdingą rezultatą šuolio į aukštį sektoriuje parodė puikią formą šiemet demonstruojanti 17-metė Airinė Palšytė.
Airinė Palšytė pasiekė antrą rezultatą šalies istorijoje
Airinė Palšytė įveikė 1,92 metro aukštį ir šturmavo Lietuvos rekordą

Šuolio į aukštį moterų varžybos tapo šiemetinės LAF taurės puošmena. Visų pirma, sektoriuje pirmą kartą šiame sezone rungėsi pajėgiausios pastarojo laimkmečio šuolininkės – olimpietė Karina Vnukova bei jaunasis talentas Airinė Palšytė. Visų antra – žiūrovai išvyko, kaip Tatjanos Krasauskienės auklėtinė A.Palšytė pasiekė savo asmeninį rekordą (1,87 metro), įvykdė pasaulio suaugusių čempionato Katare normatyvą (1,92 metro), Europos čempionato Barselonoje (1,89 metro) normatyvą bei šturmavo nuo 1994 metų Nelei Žilinskienei priaklausantį šalies rekordą, kuris lygus 1,96 metro. Jis A.Palšytei kol kas nepakluso, tačiau visi bandymai 1,97 metrų aukštyje buvo tikrai verti dėmesio. Tai – antras rezultatas šalies istorijoje, bei 8–13 rezultatas pasaulyje šį sezoną. Be abejo, dar ir pirmas rezultatas pasaulyje šuolininkės amžiaus grupėje bei 17, 18 ir 19 metų Lietuvos rekordai bei tarptautinio sporto meistro vardo vertas normatyvas.

„Iš tikrųjų, net nežinau ką pasakyt – vis dar vaikščioju pakilus 5 centimetrus virš žemės. Per praėjusią savaitę vykusį Vilniaus čempionatą, kuomet bandžiau jėgas ties 1,90 metro, suvokiau, kad galiu tai padaryt ir buvau psichologiškai tam nusiteikus. Tai padėjo įveikti 1,92 metro. Dabar  pabandžiau 1,97 metro, žinau, jog man tai „imamas” aukštis ir būsiu tam nusiteikus. Džiaugsmas neišpasakytas – tiek visokių rekordų vienu metu dar nebuvau pasiekusi”, – sakė beprotiškai laiminga ir tris džiaugsmo ašaras nubraukusi Airinė 15min.lt iš karto po starto.

Tarp vyrų su gan kukliu 2,10 metro rezultatu nugalėjo Raivydas Stanys. Sprinto rungtyse greičiausi buvo šio sezono lyderiai. Vyrų 60 metrų distanciją Rytis Sakalauskas įveikė per 6,77 sekundės. Antras liko Ruslanas Fakejevas (6,89), trečias – Martas Skrabulis (6,90). Užtikrintai savo bėgimą tarp moterų laimėjo Lina Grinčikaitė (7,37), nors oficialus finalinio Linos bėgimo reakcijos laikas siekia net 0,539 sekundės. Antra liko po metų prtraukos į bėgimo takelį grįžusi Edita Kavaliauskienė (7,58), trečia – Silva Pesackaitė (7,59). Abi bėgikės pasiekė savo asmeninius šio sezono rekordus.

Tik fotofinišas išaiškino nugalėtoją 60 metrų barjeriniame bėgime, kuriame buvo galima stebėti ir nedažną atvejį, kuomet sportininko kliudytas barjeras skilo į šipulius. Valdas Valintėlis ir Artūras Janauskas užfiksavo vienodą laiką – 8,31 sekundės. Pergalė atiteko pirmajam. Moterų grupėje lygių sau neturėjo šalies rekordininkė Sonata Tamošaitytė – 8,32.

Rutulį toliausiai stūmė Austra Skujytė (16,76 metro) ir Paulius Luožys (17,90), šuolį į tolį laimėjo Darius Aučyna (7,44) bei Asta Daukšaitė (6,30), trišuolį – Jolanta Verseckaitė (13,11) bei Mantas Dilys (16,23).

400 metrų bėgimus laimėjo olimpiečiai Eglė Balčiūnaitė (55,04) ir Vitalijus Kozlovas (48,68). 800 metrų greičiausiai įveikė Aina Valatkevičiūtė (2:09,94) ir Silvestras Guogis (1:58,30) – pastarasis du varžovus apleknė paskutiniuose distancijos metruose. 1500 metrų bėgimuose stipriausi buvo Justinas Beržanskis (4:02,32) bei Monika Juodeškaitė (4:45,57), 3000 metrų – Tomas Matijošius (8:21,27) bei Eglė Krištaponytė (9:49,52).

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais pripažinti sporto klubas „Cosma” (1 sporto klubų grupė, 12239 taškai) bei sporto klubas „Titanas” (2 sporto klubų grupė, 5254 taškai).