Sezoną pradės nuo 100 metrų distancijos

Olimpinė 200 metrų bėgimo čempionė jamaikietė Veronica Campbell-Brown vasaros sezoną pradės dviem startais gegužę.
Veronica Campbell-Brown
Veronica Campbell-Brown / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

Gegužės 2 dieną jamaikietė startuos varžybose gimtajame Kingstone. Ten ji bėgs 100 metrų distanciją, o lygiai po dviejų savaičių tą pačią distanciją bėgs JAV, Kalifornijoje. Jamaikietė žiemos sezoną praleido, o paskutinį kartą bėgimo takelyje pasirodė rugsėjo mėnesį. Tada 100 metrų ji įveikė per 11.01 sekundės.

V.Campbell-Brown tarptautinėje arenoje sužibo prieš 10 metų, kai laimėjo pasaulio jaunimo čempionės titulą. O lygiai po metų tapo pirmąja pasaulyje jaunuole, laimėjusia savo amžiaus grupėje 100 bei 200 metrų distancijas.

2000 metais Sidnėjuje ji laimėjo pirmą savo olimpinį medalį (sidabro), tiesa, estafetės rinktinės sudėtyje. O štai Atėnuose jamaikietė net du kartus kopė ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio – ji laimėjo 200 metrų bėgimą bei estafetę 4 x 100 metrų, o 100 metrų bėgime laimėjo bronzą. 2007 metais Osakoje ji tapo pasaulio čempione.

Atrankoje į Pekino olimpines žaidynes bėgikė 100 metrų distancijoje liko vos ketvirta, tad Kinijoje dalyvavo tik dvigubai ilgesnės distancijos rungtyje ir estafetėje.