Šilkauskas šuolyje į tolį – trečias

Vasario 12–13 dienomis JAV Arkanzaso valstijos Fayettevillyje vyko šios šalies tarpuniversitetinis turnyras „Tyson Invitional”, kuriame dalyvavo ir profesionalūs sportininkai (pavyzdžiui, jamaikietė Veronica Campbell–Brown, amerikiečiai Michaelas Rodgersas, Britney Reece). Kanzaso universitete studijuojantis daugiakovininkas Mantas Šilkauskas startavo 2 rungtyse.
Mantas Šilkauskas
Mantas Šilkauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lietuvis varžėsi 60 metrų barjeriniame bėgime bei šuolio į tolį sektoriuje. Barjeriniame bėgime Manto laikas 8,06 sekundės bendroje įskaitoje jis buvo 25. Nugalėjo pasaulio čempionas Ryanas Brathwaitesas (7,64).

Šuolių sektoriuje Lietuvos daugiakovininkui sekėsi kur kas geriau – geriausiu bandymu jis nuskriejo 7,20 metro ir liko trečias. Nugalėtojas Alanas Bailey nošoko 7,99 metro.

„Sėkmingi buvo tik trys bandymai iš šešių – nepataikiau atsispirt. Kaip dažniausiai būna tokiais atvejais, būtent šie šuoliai buvo geriausi – maždaug ties 7,50 metro žyma. Tad tikiuosi, kad šiame sezone tiek tikrai šoksiu. O barjerianiame bėgime suklydau ties ketvirtuoju barjeru – per daug iššokau į viršų ir praradau greitį”, – sakė M.Šilkauskas po šių varžybų.

Turnyre pasiektas ir vienas geriausias sezono rezultatas pasaulyje – Torrinas Lawrence 400 metrų įveikė per 45,03 sekundės.