Solidi šuolininkės sezono pradžia (nuotraukos)

Ketvirtadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže baigėsi atvirasis miesto čempionatas. Antrą varžybų dieną geriausias rezultatas pasiektas moterų šuolio į aukštį sektoriuje.
Airinė Palštytė sezoną pradėjo šuoliu 1,85 metro aukštyje
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Jaunoji šuolių į aukštį viltis Airinė Palšytė pirmą kartą savo karjeroje šturmavo 1,90 metro aukštį. Kol kas nepavyko, tačiau kone visus kitus aukščius vilnietė įveikė pirmaisiais mėginimais ir su nemaža atsarga. Šuolis kartelę pakėlus į 1,85 metro aukštį – tik centimetru prastesnis už Airinės asmeninį rekordą. Netoli asmeninio rekordo buvo ir kaunietė Milda Kulikauskaitė – įviektas 1,75 metro aukštis, o 1,80 – trūko tik milimetro dalių. Karina Vnukova dėl nedidelės traumos šiose varžybose dar nestartavo. Tarp vyrų nugalėjo Rimantas Mėlinis. Jis įveikė 2,10 metro.

Antrą sostinės čempionės titulą laimėjo sprinterė Lina Grinčikaitė. Atletė 200 metrų distanciją įveikė per 24,74 sekundės. Beje, šioje distancijoje manieže Lina startavo po beveik 2 metų pertraukos. Tarp vyrų triumfavo Ruslanas Fakejevas – 21,86 sėkundės. Tai asmeninis rekordas. Antras liko Mindaugas Baliukonis, trečias – Kostas Skrabulis.

Vyko ir 3 000 metrų sportinio ėjimo rungtis, tačiau dalyvių gausos nusulaukta, mat pajėgiausi šalies ėjikai šiuo metu stovyklauja Ispanijoje. Diana Kačanova nugalėjo tarp moterų (14:40,56), Evaldas Sličenko – tarp vyrų. Tiesa, jis buvo vienintelis dalyvis – 14:06,37 minutės. Analogiška situacija susiklostė ir 60 metrų barjerinio bėgimo rungtyje – klaipėdietis Artūras Janauskas be konkurentų distanciją įveikė per 8,52 sekundės, Justina Abariūtė, turėdama tik vieną varžovę, per 9,02 sekundės.

Vyrų trišuolį laimėjo Justas Norvaiša – 13,61 metro, moterų – Lina Panavaitė (11,63), šuolį su kartimi – Erlandas Kasparavičius (3,70 metro). Trišuolio sektoriuje nestartavo pajėgiausia šalies mergina Jolanta Verseckaitė – nūdienos aktualija yra tokia, kad sportininkė tuo metu dirbo...

Gausiausias dalyvių skaičius rungtyniavo 800 metrų distancijoje. Čia greičiausi buvo Eglė Krištaponytė (2:12,34) bei Petras Gliebus (1:57,63). 3 000 metrų bėgimą laimėjo Jonas Vytautas Gvildys – 8:53,72 minutės.

Kitą savaitę miestų čempionatai vyks Kaune ir Panevėžyje, o priešpaskutinę sausio dieną geriausi šalies lengvaatlečiai susirinks į LAF taurės varžybas Vilniuje.