2014 08 15 /15:18

Šuolininkė A.Palšytė ir disko metikė Z.Sendriūtė – Europos čempionato finaluose

Penktadienį Ciuriche tęsėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir disko metikė Zinaida Sendriūtė pateko į čempionato finalus.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Airinė Palšytė šoko be klaidų

22-jų metų Airinė Palšytė pirmaisiais bandymais įveikė kartelę, iškeltą į 175 cm, 180 cm, 185 cm ir 189 cm aukštį ir pirmąją poziciją pasidalijo su taip pat nė karto nesuklydusiomis čempionės titulą ginančia ispane Ruth Beitia bei vokiete Marie-Laurence Jungfleisch.

Nors kvalifikacinis normatyvas buvo 194 cm, į finalą pateko dešimt šuolininkių, įveikusių 189 cm bei dar penkios, mažiausiai bandymų atlikusios atletės, kurioms pakluso 185 cm aukštis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Zinaida Sendriūtė

Airinės Palšytės asmeninis rekordas, pagerintas Lietuvos čempionate, yra 1,98 m.

Zinaida Sendriūtė antruoju metimu įvykdė normatyvą

Zinaida Sendriūtė jau antruoju bandymu diską nuskraidino 58,69 m ir, įvykdžiusi kvalifikacinį normatyvą (57,50 m), su penktu rezultatu pateko į finalą. Toliau už lietuvę atrankoje diską metė tik dvejų paskutinio Senojo žemyno pirmenybių nugalėtoja kroatė Sandra Perkovič (63,93 m), prancūzė Melina Robert-Michon (63,62 m) bei vokietės Shanice Craft (61,88 m) ir Anna Rueh (59,84 m).

Nepasisekė praėjusių pirmenybių bronzos medalininkei ukrainietei Natalijai Semionovai, kuri įrankį nuskraidino tik 46,57 m ir liko 21-a tarp 22-jų startavusių atlečių bei nepateko į finalinį dvyliktuką.

Disko metikės čempionato medalius dalinsis šeštadienį, o finalinės šuolių į aukštį varžybos vyks sekmadienį.

Tadas Šuškevičius liko 17-as

Tadui Šuškevičiui nepavyko pakartoti savo aukščiausio pasiekimo, kai 2010-aisiais Ispanijoje jis 50 km sportinio ėjimo rungtyje finišavo devintas.

Penktadienį lietuvis nuotolį nužingsniavo per 3 valandas 52 minutes 39 sekundes ir užėmė septynioliktąją vietą tarp 26-ių finišavusių atletų.

Ričardas Rekstas kartu su dar keturiais sportininkais, tarp kurių buvo ir pasaulio čempionas airis Robertas Heffernanas bei Europos vicečempionas lenkas Grzegorzas Sudolas, penktadienį nebaigė nuotolio, o dar trys ėjikai buvo diskvalifikuoti.

Trečiąjį iš eilės Europos čempiono titulą iškovojo 36-erių metų prancūzas Yohannas Dinizas. Jis nuotolį įveikė per 3 valandas 32 minutes 33 sekundes ir net 1 minutes 41 sekunde pagerino nuo 2008-ųjų gegužės rusui Denisui Nižegorodovui priklausiusį pasaulio rekordą.

Sidabro medalis atiteko šalies rekordą pagerinusiam slovakui Matejui Tothui (3:36:21), bronza, kaip ir prieš ketverius metus - rusui Ivanui Noskovui (3:37:41).

Ketvirtas liko pasaulio vicečempionas kitas Rusijos ėjikas Michailas Ryžkovas (3:39:07):