2016 08 19 /18:53

Toli nuo lyderių ir asmeninio rekordo finišavęs Tadas Šuškevičius: „Esu labai nusivylęs“

Penktadienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse finišavo 50 kilometrų sportinio ėjimo dalyviai. Tadas Šuškevičius užėmė 33-ąją vietą, o Arturas Mastianica nebaigė distancijos. Po varžybų savimi labai nusivylęs T.Šuškevičius teigė, kad turėjo parodyti geresnį rezultatą, nepaisant kepinusio 32 laipsnių karščio.
Tadas Šuškevičius
Tadas Šuškevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

31 metų T.Šuškevičiui tai yra trečiosios olimpinės žaidynės, tačiau viso potencialo ir vėl nepavyko parodyti. Ėjikas finišavo per 4 val. 4 min. ir 10 sek. bei nuo savo karjeros rekordo (3:51:58) atsiliko daugiau nei 10 minučių.

„Tikėjausi, kad nebus taip sunku. Oras yra nevaržybinis, taip sakant, bet aš manau, kad galima su juo kovoti, kiti parodė, kad tai yra įmanoma. Aš tikrai tikėjausi geriau – olimpiada tampa man kaip keiksmažodis.

Pernai pasaulio čempionate buvau 22-as, o čia – 33-ias. Varžovai tie patys, galima sakyti net oro sąlygos tos pačios. Rodosi, kad pasirengimas buvo tikrai geras, nebuvo nei problemų su sveikata, nei traumų. O šiandien... Aš labai nepatenkintas, net nusivylęs“, – po finišo kalbėjo T.Šuškevičius.

Varžybas laimėjo Slovakijos ėjikas Matejus Tothas (3:40:58), aplenkęs australą Jaredą Tallentą (3:41:16) ir japoną Hirooki Araj (3:41:24). Pirmajame 20-uke net penki sportininkai pagerino savo karjeros rezultatus. Labiausiai nustebino devintąją vietą užėmęs brazilas Caio Bonfimas, trasą įveikęs per 3:47:02 val. ir savo karjeros rezultatą pagerinę daugiau nei 14 minučių.

5 km 10 km 15 km 20 km 25 km 30 km 35 km 40 km 45 km 50 km
Tado Šuškevičiaus vieta 67 59 59 52 53 45 39 32 31 33
Arturo Mastianicos vieta 75 72 69 65 62 52 47

„Jeigu būčiau netoli savo asmeninio rezultato, bent jau 8 minutėmis greičiau, galėjau patekti į 20-uką. Matėte, kad daug kas nebaigė varžybų, teisėjai irgi nebuvo švelnūs, tad tikrai galėjau pasiekti geresnį rezultatą.

Ant lentos neturėjau nė vieno įspėjimo, reiškia, kad galėjau eiti, techniškai viskas buvo gerai. Gal geriau jau būčiau atsidūręs „kosmose“, būčiau bent žinojęs, kad viskas tvarkoje, įdėjau viską. O dabar kažkas užsiblokavo kokiam 35-38 kilometre ir negalėjau perlipti per save“, – nusivylęs kalbėjo lietuvis.

Iš 80-ies startavusių ėjikų trasą užbaigė tik 49. Tokių varžybų debiutantas 24 metų Arturas Mastianica ėjo iki 35-ojo kilometro, tačiau 40 km žymos jau nebepasiekė.

2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse 50 km distancijoje T.Šuškevičius užėmė 32-ąją vietą (4:02:45), o 2012 m. Londone finišavo 43-ias (4:08:16). Pasaulio čempionate pernai lietuvis trasą įveikė per 4:01:29 val. ir užėmė 22-ąją vietą.

Prieš startą Rio T.Šuškevičius vylėsi pasiekti geriausią savo rezultatą olimpiadose: „Tikiuosi, kad trečioji olimpiada man bus geriausia. Nes jau yra nemažai patirties, nebejaučiu didelio jaudulio. Norėčiau patekti į dvidešimtuką. O jei pasvajojus, tai ir dvyliktukas įmanomas.“

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams