Trys geriausi sezono rezultatai pasiekti ir JAV

Niujorko „Madison Square Garden” arenoje jau 103 kartą vyko lengvosios atletikos varžybos „Millrose Games”, kuriose pasiekti trys geriausi sezono rezultatai pasaulyje.
JAV rutulio stūmikas Christianas Cantwellis
JAV rutulio stūmikas Christianas Cantwellis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Du kartus pasaulio čempionas ir dviejų olimpinių medalių savininkas Bernardas Lagatas nors ir neparodė labai aukšto rezultato, tačiau tapo vieninteliu sportininku, triumfavusiu šiame turnyre 8 kartus. Vienos mylios bėgime B.Lagatas visą distanciją buvo olimpinio čempiono Asbelio Kipropo (Kenija) šešėlyje, tačiau likus ratui iki finišo spurtavo. Jo laikas – 3:56,34, kenietis atbėgo antras (3:58,03).

Pasaulio čempionas rutulio stūmime, amerikietis Christianas Cantwellas daugiau nei metru aplenkė artimiausius konkurentus, kurie, bendrai skaičiuojant,  savo sąskaitoje turi 15 pasaulio čempionatų bei olimpiadų medalių. Visais keturiais bandymais C.Cantwello įrankis skriejo daugiau nei 21 metrą. Geriausias rezultatas – 21,95, kartu tapo ir sezono lyderiu pasaulyje. Kitas pasaulio čempionas Reese Hoffa liko antras (20,59), o du kartus olimpinio sidabro laimėtojas Adamas Nelsonas – trečias (20,51).

60 metrų barjeriniame bėgime geriausią sezono rezultatą užfiksavo du kartus olimpinis prizininkas Terrence’as Trammellas – 7,49. Dabartinis pasaulio čempionas Ryanas Brathwaite’as iš Barbadoso liko antras (7,61), o pasaulio daugiakovės čempionas Trey’us Hardee’as – trečias (7,78).

Geriausias sezono rezultatas šioje rungtyje pasiektas ir tarp moterų. Trečią kartą „Millrose Games” dalyvavusi kanadietė Priscilla Lopez-Schliep nugalėjo ir trečiu bandymu – 8,01. Antra liko amerikeitė Tiffany Ofily (8,04), trečia – JAV čempionė Jinny Powell (8,07).

60 metrų bėgime nugalėjo Melisa Barber, sugrįžusi į takelį po 7 mėnesių petraukos – sportininkė gydėsi kelio traumą. Pasaulio uždarų patalpų čempionė distanciją įveikė per 7,24 sekundės. Tokį pat laiką užfiksavusi du kartus olimpinė čempionė, jamaikietė Veronica Campbell–Brown liko antra (7,237 prieš 7,240 sekundės), o Muna Lee – trečia (7,25). Tarp vyrų nugalėjo nesėkmingai startavęs Ivory Williamsas – jis per stipriai atsispyrė nuo kaladėlių ir vos nenugriuvo, tačiau 60 metrų jam pakako, kad pavytų priešininkus – 6,59. Viena šimtąja atsiliko Michaelas Rodgersas, trimis – Travisas Padgetas.