Tysonas Gay pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje

Penktadienį trečiajame Aukso lygos etape Romos olimpiniame stadione pirmą kartą šiame sezone akis į akį susitiko vieni pajėgiausių pasaulio sprinterių – amerikietis Tysonas Gay’us ir jamaikietis Asafa Powellas.
Amerikos sprinteris Tyson Gay
Amerikos sprinteris Tysonas Gay / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Roma Tysonas Gay

35 000 žiūrovų akivaizdoje pirmas finišo liniją kirto amerikietis – jis distanciją įveikė per 9,77 sekundės bei tapo šios rungties sezono lyderiu. Buvęs pasaulio rekordininkas A.Powellas liko antras – 9,88sekundės . Greičiau nei per 10 sekundžių distanciją veikė dar du sprinteriai.

Trečią Aukso lygos etapą iš eilės laimėjo šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva iš Rusijos – šį kartą ji peršoko 4,85 metro. Rusės užėmė visą šios rungties garbės pakylą.

Jamaikietė Kerron Swewart laimėjo 100 metrų bėgimą tarp moterų – 10,75 sekundės.

Šuolio į aukštį sektoriuje netikėtą antausį gavo kroatė Blanka Vlasič – palaikoma savų žiūrovų ją nugalėjo Antonietta Di Martino, peršokusi lygiai 2 metrus. Kroatė su 1,97 metro liko antra.

400 metrų greičiausiai nubėgo amerikietė Sanya Richards – 49,46 sekundės.

Amžini varžovai kovėsi ieties metimo sektoriuje – pralaimėjęs pirmuose dvejuose etapuose, pagaliau pergalę šventė norvegas Andreasas Torkildsenas – 87,46 metro. Suomis Tero Pitkamakis liko antras – 83, 68 metro.

Olimpinis čempionas kubietis Dyronas Roblesas laimėjo 110 metrų barjerinį bėgimą – 13,17 sekundės, amerikietis Dwightas Phillipsas laimėjo šuolį į tolį – 8,61 metro.

Kenenisa Bekele greičiausiai įveikė 5000 metrų. Tai geriausias sezono laikas pasaulyje  – 12:56,23 minutės.

Po trečio etapo gauti pagrindinį 1 milijono dolerių piniginį prizą liko tik keturi pretendentai – Jelena isinbajeva, Kerron Stewart, Kenenisa Bekele bei Sanya Richards.

Kitas Aukso lygos etapas bus surengtas liepos 17 dieną Paryžiuje.