Uchovas pradėjo nuo 2,37 metro

Rusijos šuolininkas į aukštį Ivanas Uchovas tapo sezono lyderiu pasaulyje, kai jau pirmą kartą žiemą pasirodydamas varžybose įveikė 2,37 metro aukštį.
Ivanas Uchovas
Ivanas Uchovas / cache.daylife.com nuotr.

Europos uždarų patalpų čempionas Čekijoje, Gustopeče, vienu centimetru pagerino šių varžybų rekordą, kurį pats pasiekė prieš metus. I.Uchovas pradėjo šokinėti nuo 2,20 metro aukščio, vėliau įveikė 2,28, 2,30, 2,32 bei 2,37. Paskutinį aukštį rusas įveikė jau būdamas turnyro nugalėtojas. Atletas bandė įveikti ir sau rekordinį 2,41 metro aukštį, tačiau kol kas to padaryti nepavyko.

Penktadienį gana sensacingai sezono lyderiu tapęs suomis Osku Torro, Vokietijoje, Vupertalyje, peršokęs 2,32 metro ir pagerinęs nacionalinį rekordą, laimėjimu džiaugėsi tik dvi dienas.

Antras tarp vyrų liko amerikietis Justinas Jonesas (2,30), trečias – italas Allesandro Talottis (2,28). Šį aukštį įveikė dar trys sportininkai.

Tarp moterų nugalėjo vokietė Ariane Friedrich, tačiau jos rezultatas nebuvo labai įspūdingas – 1,95 metro. Europos uždarų patalpų čempionė bandė įveikti ir 2,01 metro aukštį, tačiau nesėkmingai. Antrą vietą pasidalijo rusė Svetlana Školina bei čekė Iveta Strakova, peršokusios 1,92 metro.