2016 08 20 /08:50

Usainas Boltas ir Jamaika triumfavo sprinto estafetėje 4 po 100 metrų

Jamaikos sprinteriai dar kartą įrodė savo jėgą – trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės jamaikiečiai triumfavo 4 po 100 metrų estafetėje. Usainui Boltui tai trečiasis aukso medalis Rio olimpinėse žaidynėse ir devintasis apskritai. 29 metų U.Boltas tapo vieninteliu sportininku pasaulyje, laimėjusiu visas tris sprinto rungtis trijose olimpinėse žaidynėse iš eilės.
Iš kairės: Yohanas Blake'as, Usainas Boltas, Asafa Powellas ir Nickelis Ashameade'as / „Scanpix“/AP nuotr.

Jamaikiečiai finale distanciją įveikė per 37,27 sek., aplenkdami netikėtai antrąją vietą užėmusius japonus – 37,60 sek. Pastarieji pasiekė Azijos žemyno rekordą.

Trečiojo vietoje finišavo JAV bėgikai, tačiau po kiek laiko jie buvo diskvalifikuoti už taisyklių pažeidimą perduodant estafetės lazdelę. Bronza atiteko Kanados sprinteriams, finišavusiems per 37,64 sek.

Ketvirti liko kinai, penkti – britai, o šešti – brazilai. Be JAV sprinterių diskvalifikuoti ir Trinidado ir Tobago bėgikai.

Jamaikos komandą sudarė U.Boltas, Asafa Powellas (buvo 2012 m. komandoje), Yohanas Blake'as (buvo 2012 m. komandoje) ir Nickelis Ashmeade'as.

U.Bolto devyni aukso medaliai yra trečias geriausias pasirodymas tarp lengvaatlečių olimpinių žaidynių istorijoje. Devynis aukso medalius turi JAV atletas Carlas Lewisas, kuris be sprinto rungčių dar ir šokdavo į tolį. Bei suomis Paavo Nurmi, bėgęs vidutines ir ilgas distancijas.

Jamaika – lengvaatlečių kraštas

Jamaika Rio žaidynėse laimėjo 5 iš 6 sprinto rungčių, o iš viso iškovojo šešis aukso, vieną sidabro ir tris bronzos medalius. Visi medaliai – lengvosios atletikos varžybose.

Be U.Bolto pergalių tiek 100, tiek 200 metrų sprinto rungtis moterų varžybose laimėjo

„Scanpix“/AP nuotr./Iš kairės: Veronica Campbell-Brown, Christania Williams, Elaine Thompson ir Shelly-Ann Fraser-Pryce

pridėjo bronzą 100 m bėgime.

Moterų estafetės 4 po 100 metrų estafetės varžybų finale jamaikeitės iškovojo sidabrą.

E.Thompson, Veronica Campbell-Brown, Shelly-Ann Fraser-Pryce ir Christania Williams (41,36) nusileido JAV atstovėms – Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner ir Tori Bowie (41,01).

Jamaikai auksą dar laimėjo Omaras McLeodas, tapęs 110 metrų barjerinio bėgimo čempionu. Moterų 400 metrų bėgimo varžybose bronzą laimėjo Shericka Jackson.

Jamaikos estafečių vyrų ir moterų komandos dar dalyvaus 4 po 400 metrų varžybų finaluose.