Už kilnų elgesį lengvaatlečiui Dariui Draudvilai – baltarusių padėka

Geriausių 2010 m. Baltarusijos lengvaatlečių apdovanojimuose pagerbtas ir lietuvis Darius Draudvila. Dėkodami už paskolintą kartį Andrejui Kraučankai per Europos čempionato varžybas Ispanijoje baltarusiai Lietuvos dešimtkovininkui skyrė specialų Garbingos kovos prizą.
Darius Draudvila
Darius Draudvila / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvis po septynių rungčių pirmavo bendroje įskaitoje, kai šuolių su kartimi sektoriuje susiklostė dramatiška situacija.

Tuo metu trečią vietą užimantis Andrejus Kravčenka iš Baltarusijos pirmuoju šuoliu sulaužė savo vienintelę kartį.  Vienas pagrindinių D. Draudvilos konkurentų blaškėsi po sektorių prašydamas kolegų pagalbos.

Šuoliuose su kartimi šis įrankis laikomas itin asmeniniu ir saugomu daiktu, paprastai varžovams kartis neskolinama. Niekas to nesiruošė daryti ir tąkart, išskyrus lietuvį.

D.Draudvila, kuris į Europos čempionatą buvo atsivežęs tris kartis, paskolino vieną jų A. Kravčenkai.

Baltarusis su D. Draudvilos kartimi įveikė 5,05 m aukštį ir po šios rungties pakilo į bendros įskaitos pirmą vietą. Tuo metu mūsiškis iš pirmos pozicijos nusmuko į penktą. Tarp 23 sportininkų D. Draudvila šioje rungtyje užėmė 16–ą vietą, o A. Kravčenka buvo 5–as.

Pasibaigus visoms rungtims Baltarusijos atletas iškovojo bronzos medalį, o D. Draudvila užėmė šeštą vietą.

Baltarusijos lengvosios atletikos federacijos diplomas ir specialus atminimo ženklas bus perduoti Lietuvos lengvosios atletikos federacijai.

Taip pat primename, kad D.Draudvila pretenduoja į 2010 metų pasaulinį Kilnaus elgesio sporte apdovanojimą, kurį įsteigė Tarptautinė sporto žurnalistų asociacija (AIPS). Šios premijos laureatai bus paskelbti sausio 27 dieną Lozanoje.