Valensijos maratone Remalda Kergytė įvykdė Rio olimpinį normatyvą

Sekmadienį Valensijos maratone Remalda Kergytė-Dauskurdienė finišavo vienuolikta tarp moterų bei tapo šeštąja Lietuvos bėgike, kuriai pavyko įvykdyti 2016 metų Rio de Žaneiro šios rungties olimpinių žaidynių normatyvą (2:42:00).
Remalda Kergytė
Remalda Kergytė / Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio nuotr.

42 km 195 m distanciją Lietuvos stajerė nubėgo per 2 valandas 37 minutes bei 38 sekundes, o bendrojoje įskaitoje jos rezultatas buvo 94-as.

Be Remaldos Kergytės-Dauskurdienės, anksčiau olimpiados, kurioje galės dalyvauti trys lietuvės, normatyvus įvykdė Rasa Drazdauskaitė, Diana Lobačevskė, Vaida Žūsinaitė, Živilė Balčiūnaitė ir Monika Juodeškaitė.

Valensijos maratono nugalėtoja tarp moterų tapo Namibijos bėgikė Beata Nandajala Naigambo (2:26:57), aplenkusi Kenijos atstovę Nancy Jepkosgei Kiprop (2:27:34) ir marokietę Maliką Asahssah (2:28:01).

Pirmas tarp vyrų finišavo Kenijos stajeris Johnas Nzau Mwangangi (2:06:13), antroji vieta atiteko jo tautiečiui Mathew Kipkoechui Kisorio (2:06:33),o trečiąja pozicija tenkinosi dar vienas Kenijos sportininkas Felixas Kipchirchiras Kandie'is (2:07:07).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams