Visos lietuvės – ant garbės pakylos (komentarai)

Trečiadienį Taline prasidėjo Estijos lengvosios atletikos „Kuldliiga” („Aukso Lygos”) varžybų serija. Pirmajame etape startavo trys Lietuvos sportininkės, kurios užėme visas tris skirtingas garbės pakylos vietas.
Sonata Tamošaitytė
Sonata Tamošaitytė / LAF nuotr.

Lina Grinčikaitė laimėjo 60 metrų atrankos bėgimą (7,46),  tačiau finale ji finišavo antra (7,40). Nugalėjo latvė Jekaterina Čekele (7,33 sekundės, o tai tik 0,01 sek blogiau už Latvijos rekordą). Lina Grinčikaitė – „Startą vertinu normaliai, išskyrus tai, jog Latvijos bėgikė pateikė staigmeną. Tačiau tai tik sezono pradžia ir nekeliu tikslo kaskart gerinti asmeninius rekordus ar nugalėti visose varžybose.“

Pirmą kartą šią žiemą startavusi Sonata Tamošaitytė pateko į 60 metrų barjerinio bėgimo finalą, pasiekusi geriausią sezono rezultatą Lietuvoje (8,42). Finale ji pagerino asmeninį rekordą (8,35), tačiau turėjo pripažinti dviejų varžovių pranašumą. Nugalėjo rusė Olga Samylova (8,14), antra buvo net du kartus Estijos rekordą gerinusi Europos uždarų patalpų šuolio į tolį čempionė Ksenija Balta (8,16). „Tai pirmas startas šiemet, manau jis buvo visai neblogas. Asmeninis rekordas irgi geras ženklas", – sakė Sonata po finišo. Paklausta, ar nesijaučia nepatogiai, pralaimėdama šuolininkei į tolį, barjerininkė sakė, jog tikrai ne. „Pažiūrėjus jos rezultatus sprinte, ji galėtų konkuruoti ir su Lina.“

Eglė Balčiūnaitė 800 metrų distanciją įveikė per 2:03,88 minutės ir artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei 8 sekundėmis. Tai asmeninis šiaulietės rekordas maniežuose, geriausias sezono rezultatas Lietuvoje bei įvykdytas pasaulio uždarų patalpų čempionato Dohoje normatyvas (2:04,00). Paprašyta įvertinti šį savo puikų pasirodymą Eglė sakė: „Rezultatas kalba pats už save. 2009 metų žiemos sezoną praktiškai praleidau, tad asmeninis rekordas yra dvigubai malonus. Tai tik pradžia, manau, įsibėgiosiu ir „nubėgsiu“ iki pasaulio uždarų patalpų čempionato Katare." Priminsime, kad greičiau iš Lietuvos bėgikių paskutinį kartą šią distanciją Irina Krakoviak įveikė tolimais 2000-aisiais.

Antrasis Kuldliiga” etapas bus surengtas sausio 30 dieną Tartu, o finalas – vasario 10 dieną Taline.

O gegužės 27 dieną startuos ir 5 etapų vasaros Kuldliiga”, kurios finalas bus surengtas rugpjūčio 3 dieną.