Vos po dviejų savaičių nuo Rio starto Diana Lobačevskė laimėjo Meksiko maratoną

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 17-ąją vietą užėmusi maratonininkė Diana Lobačevskė dar kartą įveikė 42,195 m trasą. Bėgikė laimėjo Meksiko miesto maratoną, kuriame dalyvavo per 35 tūkst. dalyvių. Trasa driekėsi 2240 metrų aukštyje virš jūros lygio.
Diana Lobačevskė
Diana Lobačevskė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Maratono trasoje geriausia Lietuvos stajerė varžėsi praėjus vos dviem savaitėms nuo starto Rio – Brazilijoje ji finišavo rugpjūčio 14-ąją. Paprastai po maratono rekomenduojama pailsėti nuo tokio nuotolio bent šešias savaites.

Tiesa, olimpinėse žaidynėse atbėgusi per 2 val. 30 min. 48 sek., šį kartą D.Lobačevskė save spaudė kur kas mažiau. Ji finišavo per 2 val. 40 min. 32 sek.

Tačiau to užteko aplenkti Etiopijos bėgikę Shewarge Amare (2:43:22) ir Peru atstovę Karina Villazana (2:43:55).

Dianos Lobačevskės finišas Meksike

Praėjusių metų nugalėtoja S.Amare ilgą laiką pirmavo bėgime, tačiau D.Lobačevskė varžovę aplenkė vienoje iš įkalnių. Ties maždaug 40-ies kilometrų riba lietuvė pateko į duobę, tačiau susitvarkė ir finišavo turėdama maždaug kilometro atotrūkį nuo artimiausios varžovės.

„Esu laiminga, nes nubėgau maratoną vos po dviejų savaičių poilsio“, – po finišo sakė D.Lobačevskė.

Maratonas vyko gana sunkiomis sąlygomis - kepinant karščiui ir esant dideliai drėgmei.