2014 12 25

2014-ieji – pergalėmis paženklinti metai Lietuvos regbiui

Nacionalinės regbio rinktinės džiugino svariomis pergalėmis, Lietuvos regbio federacija (LRF) plečia savo bendradarbiavimą su galingiausiomis regbio valstybėmis, sparčiai augo sportuojančių vaikų skaičius, o Lietuvos čempionate netrūko intriguojančių momentų. Lietuvos regbiui taip augti padėjo ir pagrindinis federacijos rėmėjas Lietuvos paštas.
Lietuvos regbio 7 rinktinės triumfas ir kelialapis į „Grand Prix“
Lietuvos regbio 7 rinktinės triumfas ir kelialapis į „Grand Prix“ / Evaldo Šemioto nuotr.

Lietuvos regbio federacija pristato svarbiausius 2014 m. Lietuvos regbio įvykius.

Sausis. Lietuvos regbis siekia kokybinio šuolio. LRF pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su elitinio Europos regbio klubo iš Prancūzijos „ASM Clermont Auvergne“ akademija.

Kovas. LRF ir „Vičiūnų grupė“, siekdami atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo užimtumo problemą, šalies darželiuose bei mokyklose pradėjo rengti sporto projektą „Regbis. „Viči“. Jėga“. Ši iniciatyva vykdoma daugiau nei dešimtyje šalies miestų.

Finalinė regbio šventė vyko Kaune, kur 20 stipriausių visos Lietuvos mokyklų pradinių klasių moksleiviai varžėsi dėl nugalėtojų vardo. Čempione tapo Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos komanda, tačiau pralaimėjusiųjų čia nebuvo. Visi vaikai dalyvavo žaidimuose, buvo pasveikinti ir spinduliavo teigiamomis emocijomis.

Sauliaus Čirbos nuotr./„Regbis.Viči.Jėga“ finalinės kovos Vilniuje

Balandis. Lenkijoje vykusio Europos jaunių (iki 18 m.) regbio čempionato B diviziono turnyre Tomo Zibolio treniruojama Lietuvos 18-mečių rinktinė užėmė 6-ąją vietą.

LRF ir Šiaulių universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Bendru darbu bus siekiama pergalių regbio aikštėje ir labiau viešinti universitetą Lietuvoje bei užsienyje.

Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko išsaugoti vietos Europos Tautų taurės 2A divizione. Nors paskutinėse rungtynėse lietuviai Šiauliuose nugalėjo šveicarus 24:18, iš žemiausios vietos pakilti nepavyko.

„Šios nesėkmės priežastys yra labai gilios. Jas identifikavome ir su jomis ketiname dirbti artimiausius 10–15 metų. Turime aiškią trenerių, vaikų, teisėjų ugdymo viziją ir bandysime kantriai darbuotis“, – sakė LRF prezidentas Rytis Davidovičius.

Lietuvos regbio rinktinė

Gegužė. Lietuvos regbio U-19 septynetų regbio rinktinė Portugalijoje vykusiame Europos čempionate tarp 16 komandų užėmė 10 vietą.

Tartu (Estija) vykusiose jubiliejinėse 30-osiose SELL studentų žaidynėse Lietuvos garbę gynę Šiaulių universiteto regbininkai iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos moterų septynetų regbio čempionate nugalėtojų titulą apgynė Europos čempionatui Vilniuje besirengiančios Lietuvos rinktinės pagrindu sudaryta Marijampolės ŽSM komanda.

Birželis. Pasirašyta Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir LRF bendradarbiavimo sutartis. Šia sutartimi partneriai sieks plėtoti bendrus projektus, susijusius su regbiu, tobulins šios sporto šakos sportininkų ir trenerių rengimo sistemą Lietuvoje.

Pirmą kartą mūsų šalyje buvo suorganizuotas Europos septynetų regbio čempionato A diviziono turnyras, kuriame visus žiūrovus puikiu žaidimu ir pergalėmis nudžiugino Lietuvos rinktinė. Lietuvos septynetų regbio rinktinė finale 22:17 nugalėjo Lenkiją ir iškovojo nugalėtojų taurę bei kelialapį į elitinį divizioną.

„Pasiekėme savo tikslą, kurio link ėjome pusę metų. Džiugu, kad padarėme dovanėlę žiūrovams ir visam Lietuvos regbiui. Turime dar rezervo ir ruošiamės kovoms aukščiausiame divizione“, – po čempionato kalbėjo treneris Sigitas Kukulskis.

Įspūdingą pasirodymą Vilniuje vykusiame Europos moterų septynetų regbio čempionato B diviziono turnyre surengė Lietuvos rinktinė. Lietuvės netikėtai iškovojo tris pergales, pelnė sidabro medalius ir iškovojo kelialapį į A divizioną.

Alfredo Pliadžio nuotr./Europos moterų regbio-7 rinktinė
Alfredo Pliadžio nuotr./Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė

Liepa. Klaipėdoje įvykusiame atvirajame Lietuvos paplūdimio regbio čempionate „Baltic Pallets“ nugalėjo Šiaulių „Vairo-Kalvio“ komandą.

Rugpjūtis. Šiauliuose vykusiame Baltijos septynetų regbio čempionate triumfavo „Baltrex-Šiaulių“ komanda

Rugsėjis. Lietuvos jaunių (iki 17 m.) regbio rinktinė Europos regiono taurės varžybose užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos pašto jaunių septynetų regbio čempionate triumfavo Vilniaus „VRA-Tauro“ ekipa.

Vilniaus „Geležinio vilko“ vadovai su rėmėjais sostinėje apleistoje futbolo aikštėje įrengė naują regbio stadioną, kuriame pirmosios jėgas išbandė jauniausių amžiaus grupių Lietuvos komandos.

1-ojoje Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje įkurta Lietuvos regbio akademija.

Evaldo Černiausko nuotr./„BaltRex-Šiauliai“ – „Vairas-Kalvis“

Spalis. Lietuvos 15-os regbio čempionu tapo „Baltrex-Šiaulių“ klubas. Jis lemiamose rungtynėse sausakimšame Zoknių stadione įveikė nugalėtojos titulo neapgynusią Šiaulių „Vairo-Kalvio“ ekipą.

LRF pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena stipriausių pasaulio regbio valstybių – Pietų Afrikos Respublika (PAR), o mūsų šalies rinktinės treneriu paskirtas garsus specialistas iš PAR – Ntando Manyosha.

Lietuvos jaunių (iki 17 m.) 15-os regbio pirmenybėse triumfavo Šiaulių „Vairas-Klevas“.

Atsinaujinusi Lietuvos 15-os regbio rinktinė Europos Tautų taurės 2B diviziono turnyre startavo pergalėmis prieš Andoros ir Vengrijos komandas.

Sauliaus Čirbos nuotr./Lietuvos universitetų regbio-7 pirmasis turas

Lapkritis. Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos universitetų septynetų regbio čempionato etapas – „Peugeot“ turas. Jame nugalėjo Šiaulių universitetas.

Geriausiu 2014 m. Lietuvos regbio žaidėju išrinktas Ignas Darkintis, geriausia žaidėja – Dainora Žemaitytė, geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu regbininku – Justinas Vasiliauskas.

Gruodis. Lietuvos sporto žurnalistų federacijos surengtuose rinkimuose geriausiu 2014 m. sporto renginiu Lietuvoje išrinktas Europos septynetų regbio čempionato A diviziono turnyras Kaune.