2016 08 21

„Baltrex-Šiauliai“ – Baltijos regbio-7 čempionai

Šeštadienį Kaune vykusiame antrajame Lietuvos regbio-7 čempionato etape triumfavo nugalėtojo titulą ginantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas. Kartu tai buvo ir Baltijos pirmenybių finalinis etapas, todėl šiauliečiams atiteko šių varžybų trofėjus.
Šiaulių „Baltrex“
Šiaulių „Baltrex“ / LRF nuotr.
Temos: 1 Regbis

Penkios Lietuvos ir Latvijos komandos Kaune varžėsi grupės formatu. Labiausiai intriguojančiame Šiaulių derbyje „Baltrex-Šiauliai“ 15:12 nugalėjo „Vairo-Kalvio“ regbininkus. Rimtą iššūkį Lietuvos čempionams metė ir Rygos „Miesnieki“ (Latvija) ekipa, kurią šiauliečiai įveikė 17:14. Likusiuose mačuose „Baltrex-Šiauliai“ 19:5 įveikė Kauno „Žalgirio“ klubą ir 38:28 – Europos pirmenybėms besirengiančią Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinę.

Antrąją vietą užėmė „Vairo-Kalvio“ komanda, kuri 17:10 įveikė „Miesnieki“ ekipą, 62:0 – Lietuvos jaunių rinktinę ir sužaidė lygiosiomis 14:14 su „Žalgiriu“.

Trečioje pozicijoje liko „Miesnieki“ klubas, ketvirtoje – „Žalgiris“, penktoje – Lietuvos jaunių rinktinė.

Lietuvos taurės varžybose dalyvavo keturios ekipos. Jose visas tris pergales iškovojo ir pirmąją vietą užėmė „Šiaulių“ ekipa. Antrąją vietą užėmė jungtinė Alytaus „Vitos“ ir Jonavos „Tauro-Viči“ ekipa, trečiąją – Vilniaus VRA klubas, ketvirti liko Kauno KTU atstovai.

Naudingiausiais žaidėjais savo ekipose pripažinti Ignas Jankaitis („Baltrex-Šiauliai“), Donatas Vilimavičius („Vairas-Kalvis“), Tomas Asejevas („Miesnieki“), Justinas Šernas („Žalgiris“), Žanas Sokolovas (jaunių rinktinė), Airidas Savickas („Šiauliai“), Aivaras Augustavičius („Vita“-„Tauras-Viči“) ir Domas Kungys (KTU).

Lietuvos regbio-7 čempionato nugalėtojai paaiškės po trečiojo pirmenybių etapo, kuris šeštadienį vyks Vilniuje, Vingio parko regbio stadione. Čempionate žais „Baltrex-Šiauliai“, „Vairas-Kalvis“, „Žalgiris“, Lietuvos jaunių rinktinė, „Šiauliai“ ir „Vita“-„Tauras-Viči“.

Lietuvos taurės varžybų trečiajame etape kovos Vilniaus VRA, KTU, „Klaipėdos kovas“, Vilniaus „Geležinis vilkas“, Šiaulių „Transbusas“, Plungės „SRC Dorbė-Perkūnas“ ir Panevėžio „Klevas-PRS“.