2011 10 16

Garsiausia regbio tauta po ilgos pertraukos pateko į pasaulio čempionato finalą

Rugsėjo 9-ąją startavusiame pasaulio regbio čempionate paaiškėjo abi finalo dalyvės. Sausakimšame 60 tūkst. žiūrovų talpinančiame Oklendo „Eden Park“ stadione sekmadienį antrąja finalininke tapo šeimininkė Naujosios Zelandijos rinktinė.
Naujosios Zelandijos regbininkai
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Naujosios Zelandijos (vad. „All Blacks“ – red.past.) regbininkai finale kausis po 16 metų pertraukos, o čempionų titulą galės iškovoti prabėgus 24 metams po triumfo 1987-aisiais.

Pusfinalyje savų žiūrovų akivaizdoje žaidę „All Blacks“ solidžia persvara 20:6 (14:6) nugalėjo Australijos komandą, kuri 2003-aisiais ir 1991-aisiais užkirto Naujajai Zelandijai kelią į finalą.

Tai buvo jau 168-a šių dviejų Okeanijos rinktinių akistata ir 116-a zelandiečių pergalė.

Intriguojančiame finale kitą sekmadienį šeimininkai susitiks su Prancūzija, kuri vakar dramatiškame pusfinalyje 9:8 įveikė Velsą. Beje, 1987-ųjų finale Naujoji Zelandija įveikė būtent Prancūziją ir pirmą bei vienintelį kartą triumfavo planetos pirmenybėse.

Beje, po laimėto pusfinalio Prancūzijos rinktinės treneris peikė savo auklėtinius už naktines linksmybes. „Jie nedrausmingi, nepaklusnūs ir egoistiški“, – neįvardinęs tikslių pavardžių burnojo Marcas Lievremontas.

Nesėkmę patyrę australai mače dėl trečios vietos kitą penktadienį išmėgins savo jėgas su Velsu.

Rezultatas:

Naujoji Zelandija – Australija 20:6 (14:6)

6' Ma‘a Nonu įskaitinis plotas – Naujoji Zelandija 5-0
13' Piri Weepu baudos smūgis – Naujoji Zelandija 8-0
16' Jamesas O'Connoras baudos smūgis – 8-3 Australija
22' Aaronas Crudenas smūgis iš eigos – Naujoji Zelandija 11-3
32' Q.Cooperis smūgis iš eigos – 11-6 Australija
38' Weepu baudos smūgis – Naujoji Zelandija 14-6
43' Weepu baudos smūgis – Naujoji Zelandija 17-6
73' Weepu baudos smūgis – Naujoji Zelandija 20-6

Regbio istorijoje nėra kitos rinktinės, kuri išsiskirtų tokiu stabiliu ir visus priešininkus gniuždančiu dominavimu. Per pastaruosius 24 metus, kai buvo pradėti rengti oficialūs pasaulio regbio čempionatai, „All Blacks“ iš pirmos rinktinių reitingų pozicijos buvo pasitraukę tik kelis kartus.

Tiesa, šis dominavimas ir favorito našta jiems nuolatos kišo koją pasaulio čempionatuose. Šešiuose čempionatuose jie tik vieną kartą iškovojo pasaulio čempionų vardus. Visuose kituose regbio turnyruose ar oficialiuose mačuose zelandiečiai beveik visada įtikinamai įveikia savo varžovus.