2014 02 25

Regbio „Šešių nacijų taurės“ čempionate įtampa auga – keturios rinktinės turi vienodai taškų

Emocijos, įtempta kova, sausakimši stadionai – visi šie apibūdinimai idealiai tinka įvykusiems mūšiams regbio aikštėje Velse, Italijoje bei Anglijoje. Čia vyko regbio „Šešių nacijų taurės“ trečiojo turo rungtynės. Valai namuose priėmė prancūzus, italai – škotus, o anglai – airius. Iki šio turo aiškūs čempionato favoritai buvo Airija ir Prancūzija, iškovoję abi pergales, tuo tarpu Velsas ir Anglija buvo patyrę po vieną pralaimėjimą. Pastariesiems reikėjo žūtbūtinių pergalių norint kovoti dėl čempionų taurės. Ir tai jiems pavyko. Tad po trečiojo turo net keturios ekipos yra surinkusios 4 taškus ir bet kuri iš jų turi galimybę iškovoti nugalėtojų taurę.
Pascalis Pape sustabdytas dviejų varžovų
Pascalis Pape sustabdytas dviejų varžovų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Velsas – Prancūzija 27:6

Po itin skaudaus pralaimėjimo Airijai 3:26, Velso rinktinės žaidėjai bei treneriai buvo nusiteikę itin kovingai. Tai buvo didžiausias jų pralaimėjimas „Šešių nacijų taurėje“ nuo 2006 metų. Jie suprato, kad dar vienos blogos rungtynės gali palaidoti visas viltis kovoti dėl nugalėtojų titulo šių metų čempionate. Valų treneris Warrenas Gatlandas žaidėjams leido aiškiai suprasti, kad tie, kas žais žemiau savo galimybių, gali netekti vietos rinktinėje.

Į tai sureagavusi Verslo rinktinė rungtynes sužaidė išties įspūdingai. Žinoma, buvo prastesnių momentų, tačiau atmosfera Kardife juos skatino žaisti fantastiškai. Komandos kapitonas Samas Warburtonas kartu su vienu jos lyderių George'u Northu, kiek pakeitusiu sau įprastą poziciją krašte, pelnė žeminimus, o prie jų 17 taškų pridėjo naudingiausias 2013 čempionato žaidėjas Leighas Halfpenny. Prancūzai į tai sugebėjo atsakyti tik dviem tiksliais baudos smūgiais.

Italija – Škotija 20:21

Tai praktiškai buvo kova dėl priešpaskutinės vietos. Paskutinę vietą čempionate užėmusi komanda gauna gėdingą „Medinio šaukšto“ apdovanojimą. Tad tiek italams, tiek ir škotams buvo dėl ko stengtis. Savo žiūrovų akivaizdoje pirmą kėlinį italai atrodė lengvi, greiti ir pranašesni už turnyrinės lentelės kaimynus škotus. Po naudingai žaidusio Tommaso Allano šou, pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 13:3. T.Allanas pelnė žeminimą ir atliko tris tikslius smūgius į vartus. Įdomu pastebėti, kad jis dar būdamas paauglys žaidė Škotijos rinktinėje, tačiau nematydamas galimybių įsitvirtinti vyrų rinktinėje, iškeliavo į Italiją, kur buvo gimusi jo mama.

Antrąjame kėlinyje svečiai atsigavo. 45 minutę baudos smūgį realizavo Geigas Laidlaw, o 53 ir 67 minutę du žeminimus atliko 13 numeris Alexas Dunbaras. Pelnę dar 3 taškus taikliu smūgiu, škotai išsiveržė į priekį 18:13. Tačiau italai atsigavo ir Joshas Fumo sugebėjo atlikti žeminimą, o Luciano Orquera pridėti dar du taškus taikliu smūgiu. Atrodė, kad italai padovanos savo srigaliams atkaklią pergalę, tačiau paskutinį žodį tarė svečių 10 numeris Doncanas Weiras, kuris taiklių smūgiu paskutinėmis sekindėmis pataikė į vartus iš žaidimo ir išplėšė pergalę. Nors rungtynes italai ir pralaimėjo, tačiau savo komandos kovingumu jie tikrai gali būti patenkinti. Matant kaip greitai įsiliejo jauni talentai į pagrindinę rinktinę – ne už kalnų ir daugiau pergalių „Šešių nacijų taurėje“.

Anglija – Airija 13:10

Neabejotinai pagrindinės trečiojo turo rungtynės vyko Londone, Twickenhamo stadione, kuriame kovą su airiais stebėjo daugiau nei 80 tūkst. žiūrovų. Tiesa, čia visuomet susirenka pilnutėlis stadionas, tačiau žinant šių dviejų ekipų tarpusavio rungtynių turtingą istoriją ir ką ši kova reiškė anglams – atmosfera buvo įkaitusi labiau nei įprasta. Anglai privalėjo laimėti prieš vienus čempionato favoritų.

Stuartas Lancasteris ruošdamasis kitų metų pasaulio čempionatui nutarė iš esmės atjauninti ekipą. Šiuo metu Anglijos rinktinė yra viena jauniausių tarp didžiųjų regbio šalių. Tačiau tai nėra joks pasiteisinimas treneriui. Anglija regbio pasaulyje yra pernelyg ambicinga ir daug laimėjusi, kad leistų sau nors metus nesiekti aukščiausių tikslų. Tuo tarpu Airija – subrendusi pergalėms jau dabar.

Pirmuosius tris taškus pelnė anglai. Geras žaidimas gynyboje jiems leido prispausti varžovus savo pusėje. Pirmajame kėlinyje anglai 52 proc. laiko valdė kamuolį. Kiek nepasisekė, kai žeminimą galėjo pelnyti greitasis kraštas 11 numeris Jonny May, tačiau teisėjas jo neįskaitė.

Po pertraukos grįžę airiai nutarė nelaukti ir puikaus Jonathano Sextono bei Davido Kerarney žaidimo dėka išsiveržė į priekį 10:3.

Pirmasis kėlinys rezultatyvesnis buvo airiams. Žeminimą pelnė 11 numeris Davidas Kearney, o dar tris pridėjo smūgiu Jonathanas Sextonas. Atrodė, kad airiai artėja pergalės link, kol jų žaidimas nesugriuvo 53-56 minutėmis. Jie ne tik varžovams leido pelnyti baudos smūgį, bet ir praleido žeminimą. Per šias tris minutes anglai pelnė 10 taškų ir tai nulėmė rungtynių baigtį.

Nors airiai antrąjame kėlinyje ir daugiau kontroliavo kamuolį (61 proc.), atliko daugiau perdavimų (viso 192 prieš 124), anglai gynėsi patikimai ir neleido airiams „grįžti“ į žaidimą. Galime neabejodami išskirti anglų 15 numerį Mike'ą Browną, kuris sužaidė itin patikimai ir buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju. Jo žaidimas priminė lietuvio Vytaro Bloškio momentus aikštėje, kai šis žaidžia toje pačioje pozicijoje. Jau vien ką reiškė M.Browno svarbus perėmimas gynyboje.

Kito turo rungtynės vyks kovo 8-9 dienomis: