Rudeniui persiritus į antrą pusę visame pasaulyje yra žaidžiami draugiški regbio mačai, susilaukiantys milžiniško dėmesio. Šį savaitgalį Žemės pietų pusrutulio komandos metė iššūkį šiaurinėje pasaulio dalyje esančioms valstybėms.
Regbio mūšiai pasaulio stadionuose
Regbio mūšiai pasaulio stadionuose / Twitter

Anglija – Naujoji Zelandija 21:24

Anglijos rinktinė namuose buvo arti tikslo pirmą kartą per aštuonerius metus nugalėti Naujosios Zelandijos regbininkus, bet „All Blacks“ antroje rungtynių pusėje pademonstravo savo jėgą ir išplėšė eilinę pergalę 24:21 (11:14).

Anglas Johny'is May'us puikiu žeminimu jau rungtynių pradžioje išvedė anglus į priekį. Nors svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, du taiklūs Oweno Farrello baudos smūgiai leido Anglijai po pirmojo kėlinio turėti trijų taškų pranašumą (14:11). Visgi, antrajame kėlinyje Richie McCaw ir po keitimo aikštelėje pasirodžiusio Charlie Faumuinos kamuolių prispaudimai įskaitiniame plote leido Naujosios Zelandijos komandai atitrūkti (24:14). Anglijos komanda likus 30 sekundžių dar sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki 3 taškų, bet pasiekti pergalės nebespėjo.

„Pamačiau daug teigiamų dalykų Anglijos rinktinės žaidime pirmoje pusėje. Antrajame kėlinyje iki paskutinės minutės anglai nepelnė taškų ir neturėjo progos pasiekti teigiamą rezultatą. Anglija tarsi nustojo žaisti ir Naujoji Zelandija atitrūko. Anglai psichologiškai neprilygo labiau patyrusiems varžovams. Esu įsitikinęs, kad pasaulio čempionate Anglija gali nugalėti kiekvieną varžovą. Jei treneris Stuartas Lancasteris išnaudos visus žaidėjus tinkamai, galėsime konkuruoti su visais“, – Anglijos rinktinės žaidimą vertino buvusi šios šalies regbio žvaigždė Mattas Dawsonas.

Velsas – Australija 28:33

Tikras regbio spektaklis įvyko Velse, kur aistringai savų sirgalių palaikomi šeimininkai kovėsi prieš Australijos nacionalinę komandą. Fantastiško grožio rungtynėse pergalę 33:28 (21:21) šventė australai, kurie Velsą įveikė 10-ąjį kartą iš eilės.

66-ąją minutę Velsas po sėkmingos atakos ir taiklaus realizacijos smūgio išsiveržė į priekį 28:27, bet Bernardas Foley du taiklūs smūgiai į vartus padovanojo australams gražią pergalę. Iš viso B. Foley pelnė 18 taškų ir buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.

Velso komanda, žaisdama prieš galingiausias pasaulio komandas – Australiją, Naująją Zelandiją ir Pietų Afriką – pralaimėjo 25 iš 26 paskutinių mačų, tačiau spartus tobulėjimas ir įnirtingas pasipriešinimas varžovams leidžia tikėtis, kad pergalės jau artėja ir pasaulio čempionate kitais metais su Velsu reikės skaitytis visiems.

Airija – Pietų Afrikos Respublika 29:15

Dar vienas intriguojantis mačas buvo sužaistas Dubline (Airija). Airijos rinktinė po galingai sužaisto antrojo kėlinio 29:15 (6:3) nugalėjo Pietų Afrikos komandą.

Po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio airiai pirmavo vienu tiksliu baudos smūgiu (6:3). Antroje susitikimo pusėje žiūrovus pradžiugino galingos Airijos rinktinės atakos, padėjusios įgyti 24 taškų pranašumą (24:10). Nors pietų afrikiečiai taip pat atliko du žeminimus, daugybė pražangų suteikė šeimininkams daug progų pelnyti taškus smūgiais į vartus, o tas galimybes airiai išnaudojo.