Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savickas: „Esu šalies patriotas ir tuo didžiuojuosi“ (Prakalbinti stipriausiąjį; IV dalis)

Prezidentė už nuopelnus įteikė apdovanojimus Lietuvos ir užsienio piliečiams.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Už nuopelnus Lietuvai Ž.Savicką apdovanojo prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Interneto portalas 15min.lt tęsia supažindinimą su vasaros pabaigoje pasirodysiančia stipriausio visų laikų planetos žmogaus biografija „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“.

Projekto autorius Andrius Guginis, rinkdamas medžiagą knygai, kalbina stipriausią visų laikų žmogų įvairiomis temomis. Viename iš knygos skyrių Lietuvos galiūnas atskleidžia, kiek ir kaip sportas susijęs su Lietuvos garsinimu pasaulyje.

Kokia turėtų būti knyga apie Žydrūną Savicką? Šis klausimas neduoda ramybės visą pusmetį. Pradžios knygos vizija renkant informaciją virto kone gyvenimo projektu.

– „O tu žinai? Tai bus vienintelė pasaulyje šiuolaikinio galiūno biografija“, – dar projekto pradžioje tarstelėjo Žydrūnas. Žmogaus, per savo karjerą dalyvavusio daugiau nei dviejuose šimtuose turnyrų ir iškovojusio per šimtą pergalių, žodžiai persmelkė kiaurai.

„Please do not rush it. Take your time and go through as much material as possible“ (Prašau, neskubėk. Skirk laiko tiek, kad surinktum kuo daugiau informacijos“, – aut. past.) – viename iš laiškų rašo Kanados rašytojas ir kelių filmų bei serialo „Kalnietis“ scenaristas Paulas Ohlas.

– Žydrūnai, o tavo populiarumas pasaulyje yra didelis?

– Žmonės, kurie domisi jėgos sportu, žino, kas yra Žydrūnas Savickas ir kokiai šaliai atstovauja. Mano pavardė sunkiai ištariama, tai dažniausiai sako, „čia tas milžinas iš Lietuvos, valstybės esančios šalia Baltijos jūros, netoli Vokietijos“.

– Ką tau reiškia atstovauti Lietuvai?

– Garbę. Esu šalies patriotas ir man malonu, kai turnyruose į viršų kylą šalies vėliava ar skamba Tautiška giesmė. Kai 2003 metais pradėjau dominuoti galiūnų sporte, daug sirgalių sužinojo, kur yra Lietuva ir kad mažoje valstybėje yra daug stiprių vyrų. Pastaraisiais metais Lietuvos galiūnai tarptautiniuose turnyruose užima aukštas vietas ir šiame sporte yra vieni dominuojančių.

– Kiek sporte yra patriotiškumo?

– Daug. Ta akimirka, kai lieki su svoriais ir kovoji už save ir savo valstybę, yra neįkainojama. Manau, kad kiekvienam atletui norisi garsinti savo šalį. Sportas – tokia terpė, kur patriotiškumas ir atstovavimas savai valstybei matosi geriausiai. Neabejoju, kad Lietuvoje yra daug patriotų, bet sportininkai yra tiesiog pasmerkti būti savo šalies atstovais įvairiuose turnyruose. Aš garsinu Lietuvą jėgos sporto pasaulyje, kiti kolegos – krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos ir kitose varžybose. Manau, kad daugeliui atletų patriotiškumas yra svarbus. Juk svarbesnėse varžybose mus palaiko didžiulė armija sirgalių, kurių nereikėtų nuvilti.

Žydrūno Savicko namo kieme visuomet iškelta Lietuvos vėliava. Stipriausias pasaulio žmogus juokauja, kad ją pakeičia tik tuomet, kai visiškai susidėvi. „Man gražu, – sako jis. – Be to primena, kurioje šalyje gyvenu ir kas esu.“

Biografija „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“ bus išleista vasaros pabaigoje. Knygoje stipriausias pasaulio žmogus pasakos apie sportinius laimėjimus, patirtas traumas, pripažinimo siekimą, atskleis, kokiais pagrindiniais principais reikėtų vadovautis norint pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Biografiją sudarys pokalbiai su stipriausiu pasaulio žmogumi, ištraukos iš Lietuvos ir užsienio spaudos bei žmonių, stebėjusių atleto karjerą, atsiminimai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką