Agnė Sereikaitė Sočyje 1000 metrų atrankoje buvo diskvalifikuota ir į kitą etapą nepateko

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse į startą stojo trečią ir paskutinį kartą. Antradienį 19-metė lietuvė varžėsi 1000 metrų atrankoje, tačiau į kitą etapą nepateko.
Greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė
Greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Sočis

Penktajame atrankos čiuožime A.Sereikaitės varžovės buvo Pietų Korėjos atstovė Alang Kim, Kinijos sportininkė Kexin Fan ir rusė Ola Beliakova.

Po starto antra buvusi lietuvė varžybų pradžioje susilietė su kine ir buvo nustumta į ketvirtąją poziciją. Po to A.Sereikaitė finišavo gerokai atsilikusi nuo pirmojo trejetuko, o vėliau teisėjų sprendimu buvo diskvalifikuota.

Lietuvės atrankos čiuožime pirma finišavo A.Kim (1 min. 31,640), antra buvo K.Fan (1:31,73), o trečioji – O.Beliakova, kuri į kitą etapą nepateko.

Iš viso vyko aštuoni atrankos čiuožimai, kuriuose varžėsi po keturias sportininkes – dvi pirmosios pateko į kitą etapą. Ketvirtfinalyje varžysis ne 16, o 18 sportininkių, nes dvi sulaukė teisėjų malonės, kai prieš jas varžybų metu buvo pažeistos taisyklės.

Į kitą etapą pateko trys Pietų Korėjos, po dvi Kinijos, JAV, Kanados ir Italijos sportininkes, taip pat po vieną Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Austrijos, Australijos, Nyderlandų, Japonijos ir Lenkijos atstovę. Geriausią laiką parodė olimpinį rekordą pasiekusi kanadietė Valerie Maltais – 1:28,771.

Primename, kad šiose olimpinėse žaidynėse A.Sereikaitė jau startavo 500 ir 1500 metrų varžybose. Trumpesnėje distancijoje lietuvė į kitą etapą nepateko ir bendrojoje įskaitoje liko 24-oje vietoje. Ilgesniame nuotolyje A.Sereikaitė pasiekė pusfinalį ir užėmė 16-ją vietą – tai kol kas geriausias lietuvių rezultatas šiųmetėse olimpinėse žaidynėse.