Ingrida Ardišauskaitė 10 km lenktynėse liko tarp autsaiderių, auksas – lenkei Justynai Kowalczyk

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse trečiadienį antrą kartą startavo slidininkė Ingrida Ardišauskaitė, kuri varžėsi 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. Lietuvė startavo 64-a ir liko tarp autsaiderių – užėmė 67-ą vietą tarp 76 dalyvių. Antrąjį aukso medalį šioje rungtyje Lenkijai iškovojo 31 metų Justyna Kowalczyk.
Ingrida Ardišauskaitė
Ingrida Ardišauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nugalėtoja distanciją įveikė per 28 min. 17,8 sek. ir aplenkė sidabrą iškovojusią Švedijos slidininkę Charlotte Kalla (28:36.2) bei norvegę Therese Johaug (28:46.1).

Be medalio liko viena tituluočiausių pasaulio slidininkių norvegė Marit Bjoergen, ji užėmė penktąją vietą (28:51.2).

Iš viso šiose varžybose į startą turėjo stoti 76 dalyvės, tačiau Dominikos slidininkė Angelica Morrone di Silvestri, kuriai 48 metai, nestartavo.

Už I.Ardišauskaitės nugaros, kuri 10 km įveikė per 36 min. 52,1 sek., liko tik sportininkės iš Togo, Bosnijos ir Hercegovinos, Vengrijos, Mongolijos, Irano, Moldovos, Makedonijos ir Serbijos.

Olimpinių žaidynių pradžioje I.Ardišauskaitė negalėjo startuoti moterų skiatlono rungtyje, o vėliau dalyvavo asmeninio sprinto lenktynėse, kur užėmė 62-ąją vietą. Olimpinių žaidynių debiutantei ketvirtadienio startas Sočyje buvo paskutinis.