Ketvirtasis absoliutus Nyderlandų triumfas Sočio greitojo čiuožimo varžybose

Ketvirtą kartą Sočio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose visą prizininkų pakylą užėmė Nyderlandų atstovai, antradienį triumfavę vyrų 10 000 metrų distancijos rungtyje.
Svenas Krameras, Jorritas Bergsma ir Bobas de Jongas
Svenas Krameras, Jorritas Bergsma ir Bobas de Jongas / „Scanpix“ nuotr.

Čempionu tapo olimpinį rekordą pasiekęs Jorritas Bergsma – 12 minučių 44,45 sekundės. Jis 25 ratų distancijoje ankstesnį rekordą pagerino net 14 sekundžių.

Ankstenis olimpinis rekordas – 12:58,55 – priklausė Pietų Korėjos sportininkui Lee Seung-Hoonui.

Sidabro apdovanojimo savininku antradienį tapo Svenas Krameris (12:49,02), o bronza tenkinosi 37-erių Bobas de Jongas (13:07,19):

1. Jorritas Bergsma (Nyderlandai) 12 min. 44,45 sek.