Lygiagretusis slalomas: amerikiečių kilmės Vicas Wildas Rusijai padovanojo antrą aukso medalį

Šeštadienį Sočio olimpinėse žaidynėse startavo nauja snieglenčių rungtis – mažasis lygiagretusis slalomas. Vyrų varžybose antrą aukso medalį Rusijai padovanojo amerikiečių kilmės Vicas Wildas. Moterų gretose greičiausia buvo austrė Julia Dujmovits.
Vicas Wildas
Vicas Wildas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiajame finale Vicas Wildas 0,11 sek. aplenkė slovėną Zaną Kosirą. Tai jau antras Rusijos atstovo aukso medalis Sočyje – jis geriausias buvo ir didžiajame lygiagrečiame slalome. Bronzos medalį mažajame finale laimėjo austras Benjaminas Karlas, kuris pranoko nesėkmę patyrusį italą Aaroną Marchą.

Moterų varžybose didžiajame finale auksą iškovojo austrė Julia Dujmovits, kuri 0,12 sek. aplenkė vokietę Anke Karstens. Bronzos medalį mažajame finale iškovojo vokietė Amelie Kober, vos 0,13 sek. aplenkusi italę Corinną Boccacini.

Įdomu, kad Vicas Wildas karjerą pradėjo varžydamsis po JAV vėliava, tačiau neapsikentęs finansavimo stygiaus nusprendė atstovauti Rusijai. 2011 metais jis vedė Rusijos snieglentininkę Aleną Zavarziną ir specialiomis sąlygomis įgijo Rusijos pilietybę išlaikydamas ir JAV pasą.