Neįtikėtinas finišas: olimpiniu čempionu po fotofinišo biatlono masinio starto varžybose tapo Emilis Hegle Svendsenas

Sočios žiemos olimpinėse žaidynėse vyrų biatlono masinio starto 15 km lenktynėse triumfavo Norvegijos atstovas Emilis Hegle Svendsenas, auksą laimėjęs tik po fotofinišo. Sidabro medalį iškovojo prancūzas Martinas Fourcade'as, kuris norvegui pralaimėjo tik paskutiniuose distancijos metruose.
Emilis Hegle Svendsenas ir Martinas Fourcade'as finišuoja
Emilis Hegle Svendsenas ir Martinas Fourcade'as finišuoja / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš pat finišo tiesiąją prancūzui už nugaros buvęs E.H.Svendsenas aplenkė M.Fourcade'ą ir paliko jį gana toli už nugaros. Vis dėlto, prancūzas nepasidavė ir prieš pat finišą vos neaplenkė atsipalaidavusio norvego.

E.H.Svendsenas paskutinius centimetrus jau šliuožė ramiai iškėlęs rankas į viršų, o M.Fourcade'as šoko į priekį ir „iškovojo“ fotofinišą. Vis dėlto po vaizdo peržiūros auksas atiteko norvegui, laimėjusiam vos keliais centimetrais.

Abu sportininkai trasą įveikė per 42 min. 29,1 sek., o trečiąją vietą užėmė Čekijos biatlonininkas Ondrejus Moravecas (42:42.9). Pastarasis kaip ir E.H.Svendsenas šaudyklose pataikė į visus 20 taikinių, o M.Fourcade'as kartą suklydo pačioje pirmoje šaudykloje.

Nepasisekė biatlono legendai Ole Einarui Bjoerndalenui. Veteranas pirmoje šaudykloje suklydo du kartus, tačiau iki paskutinės ugnies zonos sugebėjo pavyti pirmaujantį trejetą ir nusprendė rizikuoti. Greitai šaudęs O.E.Bjoerndalenas prašovė net keturis sykius ir atsisveikino su galimybės pakovoti dėl medalių bei liko 22-as.

Latvijos atstovas Andrejus Rastragujevas į taikinius nepataikė tris kartus, trasą įveikė per 43 min. 53,1 sek. ir finišavo 14-as.

Finišo nepasiekė trys sportininkai: sidabro medalininko brolis Simonas Fourcade'as, kanadietis Nathanas Smithas ir italas Lukasas Hoferis.