Rusijos ledo ritulininkai slovakus įveikė tik po baudinių serijos

Trečiąją pergalę Sočio (Rusija) olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyre iškovojo ir pirmą vietą B grupėje bei kelialapį į ketvirtfinalį užsitikrino JAV rinktinė, sekmadienį 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) nugalėjusi Slovėnijos ekipą.
Rusija – Slovakija
Rusija – Slovakija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Philas Kesselas (01:04, 04:33 ir 31:05), po vieną – Ryanas McDonaghas (32:17) ir Davidas Backesas (43:26), o garbės įvartį į amerikiečių vartus įmušė Marcelas Rodmanas (59:42).

Kitose A grupės trečiojo turo rungtynėse vėl prireikė baudinių serijos, kurioje vėl dalyvavę Rusijos ledo ritulininkai 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė Slovakijos komandą.

Pergalingą baudinį įmušė Ilja Kovalčiukas (65:00).

Susitikimo didvyriais tapo vartininkai – 36 smūgius per pagrindinį laiką ir pratęsimą atrėmęs slovakas Janas Laco bei 27 – rusas Semionas Varlamovas, kartu atrėmęs ir abu baudinių serijos smūgius.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. JAV 3 2 1 0 0 15:4 8 --------- –
2. Rusija 3 1 1 1 0 8:5 5
3. Slovėnija 3 1 0 0 2 6:11 3
4. Slovakija 3 0 0 1 2 2:11 1

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Suomija 2 2 0 0 0 14:5 6
2. Kanada 2 2 0 0 0 9:1 6
3. Austrija 3 1 0 0 2 7:15 3
4. Norvegija 3 0 0 0 3 3:12 0

Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Švedija 3 3 0 0 0 10:5 9
2. Šveicarija 3 2 0 0 1 2:1 6
3. Čekija 3 1 0 0 2 6:7 3
4. Latvija 3 0 0 0 3 5:10 0

Į turnyro ketvirtfinalį pateks visų trijų grupių nugalėtojos, bei geriausia antrąją vietą užėmusi komanda. Kitos rinktinės atkrintamąsias varžybas pradės nuo aštuntfinalio etapo.