Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidininkas Vytautas Strolia: olimpiadai pradėjau ruoštis prieš kelerius metus

Vytautas Strolia
asmeninio archyvo nuotr. / Vytautas Strolia
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sočio žiemos žaidynėse Lietuvai atstovaujantys slidininkai Ingrida Ardišauskaitė ir Vytautas Strolia – pirmieji Lietuvos sportininkai, atvykę į Rusiją. Slidininkas, Lietuvos sporto universiteto studentas V.Strolia apsigyveno sportininkų kaimelyje Krasnaja Poliana, o jau sekmadienį, vasario 9 dieną, startuos 30 kilometrų (15 km klasikiniu stiliumi, 15 km laisvuoju stiliumi) rungtyje.

– Kuo šios olimpinės žaidynės jums ypatingos?

– Sočio olimpinės žaidynės man ypatingos tuo, kad tai – pirmoji mano olimpiada ir, žinoma, aukščiausio lygio varžybos sportininko karjeroje. Šis pasirodymas bus pats svarbiausias mano sportiniame kelyje. Atstovauti Lietuvai tokiose varžybose – didelė garbė.  Manau, šios olimpinės žaidynės pakeis mane kaip sportininką, mano požiūris į sportą taps dar profesionalesnis.

– Sportas reikalauja daug ryžto, ištvermės ir pasiaukojimo. Kas jus motyvuoja ir veda pirmyn?

– Pirmiausia, tai – noras nugalėti save ir įrodyti, kad galiu daug pasiekti. Tikiu, kad jei nepavyks šioje olimpiadoje, tai pasiseks būsimose. Užsibrėžto tikslo siekimas visada stumia į priekį. Mane stipriai palaiko artimieji, ir tai labai padeda man.

asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Strolia
asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Strolia

– Ar sulaukėte žiniasklaidos dėmesio, kai patekote į Lietuvos olimpinę rinktinę?

– Prieš olimpiadą sulaukiu tikrai daug dėmesio. Truputį keista duoti interviu ir po to save matyti per televizorių. Turiu prisipažinti, kad nesu prie to pratęs.

– Kokio rezultato tikitės Sočio olimpiadoje?

– Man iškeltas tikslas yra 45–60 vieta. Jei tai įvykdysiu, tikrai būsiu patenkintas.

asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Strolia
asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Strolia

– Kuo ypatingas pasiruošimas olimpiadai?

– Pasiruošimas kiekvienais metais būna panašus, tik krūvis didėja. Vasarą treniravausi Lietuvoje ir Latvijoje. Rudenį – kalnuose Austrijoje. Lapkritį dalyvavau stovykloje Suomijoje, ten jau treniravomės su slidėmis, taip pat vyko pirmosios varžybos. Gruodžio mėnesį surengta stovykla Austrijoje, vėliau dalyvavau universiadoje Trentine (Italijoje). Gruodžio pabaigoje išvažiavau į stovyklą Lenkijoje, o sausio mėnesį praleidau stovykloje Italijos aukštikalnėse, taip pat dalyvavau U-23 pasaulio čempionato varžybose. Tai – tik šio sezono planas, olimpiadai pradėjau ruoštis jau prieš kelerius metus.

– Studijuojate Lietuvos sporto universitete. Kiek  jums svarbios studijos?

– Lietuvos sporto universitete studijuoju Treniravimo sistemų studijų programą, kurią baigęs tapsiu slidinėjimo ir biatlono treneriu. Mokslas man yra labai svarbus, ypač kai mokausi to, ką darau kiekvieną dieną. Labai noriu grįžti į universitetą, kai pasibaigs slidinėjimo sezonas. Nors paskaitose teko praleisti ne tiek laiko, kiek norėčiau, galiu prisipažinti, kad man ten labai patinka. Čia studijuoti sportininkui sudarytos tikrai geros sąlygos, visi dėstytojai supranta ir palaiko.

asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Strolia
asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Strolia

– Slidinėjimo specialistai teigia, kad šios sporto šakos atstovai brandą pasiekia tik įkopę į ketvirtą dešimtį.  Vadinasi, jums priešaky – ilgas kelias. O kas – jūsų artimiausiuose planuose?

– Pavasarį vėl studijuosiu, daug dėmesio skirsiu mokslams, noriu gerai baigti universitetą, taip pat daug sportuosiu ir sieksiu kuo aukštesnių rezultatų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką