2014 02 13 /17:27

Sočis: nuo sensacijos biatlonininką Tomą Kaukėną skyrė trys šūviai

Ketvirtadienį Sočyje vykusios biatlono 20 kilometrų asmeninės lenktynės Lietuvai galėjo tapti istorinėmis. Biatlonininkas Tomas Kaukėnas buvo per plauką nuo sensacijos – po trijų ugnies ruožų lietuvis vis dar buvo antroje vietoje ir galėjo svajoti apie olimpinį medalį. Tačiau T.Kaukėnui koją pakišo ketvirtojo šaudymo zona – sportininkas prašovė 3 kartus iš 5 ir atsisveikino su viltimis patekti į dešimtuką. Lietuvis užėmė 23-ią vietą. Jei ne 3 netaiklūs atleto šūviai – T.Kaukėnas rankose laikytų olimpinį sidabro medalį.
Tomas Kaukėnas
Tomas Kaukėnas / „Scanpix“ nuotr.

T.Kaukėnas ketvirtadienį startavo 10-as. Asmeninės lenktynės lietuviui prasidėjo puikiai – pirmame ugnies ruože apsieita be klaidų.

Žemyn bloškė trys netaiklūs šūviai

Po dviejų pirmųjų šaudymo zonų T.Kaukėnas buvo antras. Trečiajame ugnies ruože lietuvis toliau neklydo ir tapo lyderiu. Tačiau kiek vėliau jį aplenkė vėliau startavęs varžovas ir lietuvis buvo antroje vietoje.

Visos viltys pateikti sensaciją žlugo ketvirtame ugnies ruože – T.Kaukėnas prašovė 3 kartus iš 5 ir gavo tris baudos minutes, kurių ir pritrūko iki medalio.

Tačiau visos viltys pateikti sensaciją žlugo ketvirtame ugnies ruože – T.Kaukėnas prašovė 3 kartus iš 5 ir gavo tris baudos minutes, kurių ir pritrūko iki medalio. Po nesėkmių ketvirtame šaudymo ruože T.Kaukėnas užėmė 23-ią vietą.

20 kilometrų asmeninių lenktynių nugalėtoju tapo prancūzas Martinas Fourcade'as, kuris šiose žaidynėse iškovojo antrą aukso medalį. M. Fourcade'as keturiose šaudyklose suklydo vieną kartą ir aplenkė be klaidų distanciją įveikusius vokietį Eriką Lesserį ir rusą Jevgenijų Garaničevą.

Geriausias rezultatas

Anksčiau lietuvis startavo 10 km sprinto rungtyje, du kartus prašovęs T.Kaukėnas liko 48-as. 12,5 km persekiojimo lenktynėse sportininkas nepataikė į taikinį tris kartus ir užėmė 40-ą vietą.

20 km asmeninės lenktynės skiriasi nuo anksčiau buvusių tuo, kad prašovusiam sportininkui nereikia įveikti baudos ratų. Netaiklus šūvis šioje rungtyje atletui kainuoja minutę.

Geriausiai T.Kaukėnas 20 km asmeninėse lenktynėse iki šiol buvo pasirodęs 2013-ųjų pasaulio pirmenybėse, ten užėmė 32-ą vietą.