2016 08 07 /20:36

„Auksinės žuvelės“ prisistatymas Brazilijai: Rūta Meilutytė nelaimėjo, bet užtikrintai žengė į pusfinalį

Didžiausia Lietuvos viltis Rio de Žaneire išbandė olimpinį baseiną. Sekmadienį vykusiose 100 metrų krūtine atrankos varžybose kaunietė Rūta Meilutytė užtikrintai žengė į pusfinalį.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Olimpinė čempionė plaukė šeštajame atrankos plaukime ir liko antra, distanciją įveikusi per 1:06.35 min.

Bendroje įskaitoje kaunietė liko ketvirta.

Mūsų sportininkei jau pirmąją varžybų dieną teko akis į akį susidurti su sezono lydere amerikiete Lillia King. Ji iš pradžių atsiliko nuo R.Meilutytės, tačiau antroje distancijos dalyje spurtavo ir nugalėjo (1:05.78)

Penktajame plaukime startavo pagrindinė lietuvės varžovė Julija Jefimova. Nors plaukimą pradėjo vangiai, antrąją pusę distancijos rusė įveikė nuostabiu tempu ir užfiksavo 1:05.79 min. rezultatą.

Greičiau už lietuvę atrankoje plaukė ir dar viena JAV atstovė Catherine Meili (1:06.00).

Pusfinalio plaukimas vyks pirmadienį, 4.29 val. ryto.

16. Arianna Catsigglioni Italija 1:07.32

Kur kas prasčiau sekėsi antrajam Rio de Žaneiro baseine pasirodžiusiam lietuviui Danui Rapšiui.

100 metrų plaukimo nugara rungtyje lietuvis distancija įveikė per 54.40 sek. ir antrame atrankos plaukime liko ketvirtas.

Bendroje įskaitoje D.Rapšys aplenkė 15 varžovų ir užėmęs 24-ą vietą į kitą etapą neprasibrovė.

Geriausiai atrankoje pasirodė prancūzas Camille Lacourtas (52.96), antroje vietoje liko kinas Jiayu Xu (53.01), trečias – australas Mitchellas Larkinas (53.04).