Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čempioniško Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės dueto Europos čempionate nepamatysime

Milda Valčiukaitė ir Donata Vištaraitė (iš kairės)
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištaraitė (iš kairės)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį (gegužės 3-4 d.) Trakuose Lietuvos irkluotojai varžėsi kontrolinėje komplektuojamojoje regatoje, kur paaiškėjo šalies rinktinės sudėti Europos jaunių ir suaugusiųjų čempionatams. Į Europos suaugusiųjų čempionatą gegužės gegužės 27-birželio 2 dieną Serbijoje tikrai vyks 8 irkluotojai, o į jaunių pirmenybes gegužės 23-25 dienomis vyks Belgijoje – vienuolika sportininkų.

Europos suaugusiųjų čempionate Sauliaus Ritter ir Rolando Maščinsko duetas gins prieš metus iškovotus sidabro medalius dviviečių porinių valčių varžybose, o stipriausias Lietuvos vienvietininkas 28-erių Mindaugas Griškonis dalyvaus jau aštuntose pirmenybėse nuo 2007 metų iš eilės. Pernai Sevilijoje jis liko ketvirtas.

Trakuose suformuota nauja keturvietė porinė įgula, kurioje Europos suaugusiųjų pirmenybėse plauks jauni sportininkai. Keturvietę įgulą sudarys Andrius ir Vytautas Lapatiukai, pernai Europos jaunių čempionate dviviečių valčių klasėje laimėję bronzą, o prie jų prisijungs Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis.

„Reikia tikėtis, kad nauja keturvietė Europoje pasirodys pagal savo geriausias galimybes. Norisi tikėtis A finalo, tačiau jei jo nebus, nenusivilsime, tai nauja įgula, svarbiausia, kad patys sportininkai po varžybų būtų savimi patenkinti. Tai jiems pirmos varžybos, o mūsų ilgalaikis tikslas – turėti keturvietę valtį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse“, – rinktinės planus atskleidė vienas trenerių Mykolas Masilionis.

 Pastaruoju metu esu kiek atitrūkusi į mokslo pusę, esu ketvirtame kurse, baiginėju studijas. Rezultatais esu visai patenkinta, tačiau visada norėtųsi jų geresnių

Tai bus tikrai jauna įgula: Vytautui Lapatiukui yra 19, jo broliui Andriui – 18, A.Adomavičiui – 20, o D.Jančioniui – 21 metai.

Moterų suaugusiųjų varžybos jau aišku, kad dalyvaus praėjusių metų Europos ir pasaulio čempionė dvivietėje valtyje Donata Vištartaitė. Šį kartą 24-erių irkluotoja varžysis vienviečių valčių klasėje.

„Plaukti vienviete valtimi visada yra sunkiau, nes varžybos tuo pačiu vyksta ir galvoje su savimi. Kai plauki vienas ir minčių visokių į galvą lenda, ir motyvacijos sunkiau rasti, tad ir su šiais dalykais turi kovoti. Pastaruoju metu esu kiek atitrūkusi į mokslo pusę, esu ketvirtame kurse, baiginėju studijas. Rezultatais esu visai patenkinta, tačiau visada norėtųsi jų geresnių“, – sakė D.Vištartaitė.

Nors rinktinės treneris-konsultantas iš Italijos Gianni Postiglione D.Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės duetą ateityje mato plaukiant tik kartu, tačiau šį kartą, norint pagerinti kitų šalies irkluotojų pozicijas Europoje, M.Valčiukaitė pirmenybėse dar gali dalyvauti su kita porininke.

Jaunių čempionate – vienuolika šalies atletų

Europos jaunių (U-18) čempionate Lietuvai atstovaus po vieną porinę merginų ir vaikinų dvivietę valtį. Kartu plauks 17-metis Dovydas Nemeravičius ir 16-metis Armandas Kelmelis bei 18-metės Indrė Kvartūnaitė ir Viktorija Senkutė.

Jaučiuosi gerai, esu pasirengusi. Žinoma, pavasarį forma visada būna blogesnė nei vasaros viduryje ar pabaigoje, o lietuviai dažniausiai piką pasiekia rugpjūtį, tačiau vis tiek noriu ir tikiuosi patekti į finalą.

18-metė Sonata Petrikaitė varžybose bus vienintelė šalies vienvietininkė. Ji taip pat bus ir vienintelė jaunių čempionate dalyvausianti lietuvė, jau turinti tarptautinių varžybų patirties. Pernai ji dar plaukė dvivietėje.

„Skirtumas, žinoma, yra, vienviečių klasėje labai didelė konkurencija, tačiau jaučiuosi kur kas stipresnė nei pernai. Jaučiuosi gerai, esu pasirengusi. Žinoma, pavasarį forma visada būna blogesnė nei vasaros viduryje ar pabaigoje, o lietuviai dažniausiai piką pasiekia rugpjūtį, tačiau vis tiek noriu ir tikiuosi patekti į finalą. Tai jau nebe pirmos varžybos, tad žinau, ko tikėtis“, – užtikrinta savimi sakė S.Petrikaitė.

Kaip ir suaugusiųjų varžybose, jauniai turės keturvietę porinę valtį. Į ją sės Matas Lukoševičius (17 metų), Saulius Ilonis (17) Julius Lesauskas (16) ir Žilvinas Barakauskas (18).

Jaunių čempionate Emilis Abelkis (18) ir Žilvinas Visockas (17) varžysis ir dviviečių be vairininko rungtyje (JM2-).

Geriausio rezultato tikimąsi iš D.Nemeravičiaus ir A.Kelmelio ekipažo – jiems yra keliamas tikslas patekti į A finalą. Iš kitų sportininkų tikimąsi patekimo į pirmąjį 8-uką arba 10-uką.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką