Prašvitęs Stokholmas – du aukso medaliai ir Lietuvos rekordas

Sekmadienį Stokholme tęsėsi „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybos. Antrąją varžybų dieną finaluose pasirodė keturi lietuviai. Danas Rapšys iškovojo jau antrą aukso medalį ir pagerino jam pačiam priklausiusį šalies rekordą. Auksu pasipuošė ir Giedrius Titenis.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Vytauto Dranginio nuotr.

Danas Rapšys triumfavo 200 metrų laisvuoju stiliumi finale. Lietuvis distanciją įveikė per 1:47,10 min ir užsikabino antrą aukso medalį.

Lietuvos plaukikas pagerino ir jam pačiam priklausiusį šalies rekordą. Anksčiau jis buvo 1:47,39 min.

Sidabras atiteko Vokietijos plaukikui Clemensui Rappui (1:47,70), o bronza – danui Andersui Lie (1:47,94).

Atrankoje lietuvis nuotolį įveikė per 1:48,75 min.

D.Rapšys šeštadienį iškovojo auksą plaukdamas 200 metrų nugara.

Vytauto Dranginio nuotr./Danas Rapšys

100 metrų krūtine finale startavo net du lietuviai – Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

G.Titenis distanciją įveikė per 1:00,15 min ir taip pat užsikabino aukso medalį. Pats plaukikas prisipažino, kad ši rungtis yra jo pagrindinė varžybose Švedijoje. Šį sezoną Lietuvos plaukikas treniruojasi Austrijoje.

Sidabras atiteko švedui Erikui Perssonui (1:00,39), o bronza baltarusiui Iljai Šymanovičiui (1:00,76).

Atrankoje G.Titenis finišavo per 1:00,95 min.

A.Šidlauskas finišavo per 1:01,03 min ir tenkinosi ketvirtąja vieta.

A.Šidlauskas atrankoje distanciją įveikė per 1:02,54 min.

G.Titeniui priklausantis šalies rekordas yra 58,96 sek.

Šeštadienį G.Titenis iškovojo sidabro medalį plaukdamas 200 metrų krūtine.

Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr./Andriaus Šidlausko debiutas olimpiadoje

Deividas Margevičius sekmadienį pasirodė 100 metrų peteliške finale. Lietuvis distanciją įveikė per 53,75 sek. ir užėmė septintąją vietą.

Nugalėtoju tapo vokietis Philipas Heintzas, finišavęs per 52,12 sek.

Sekmadienio startas nesusiklostė Rūtai Meilutytei, kuri nepateko į trečią iš eilės finalą. 50 metrų krūtine atrankoje lietuvė užėmė 11 vietą bendroje įskaitoje.