2013 12 14 /12:10

Europos čempionate Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Igoris Kozlovskis ir Mindaugas Sadauskas pateko į pusfinalį

Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine Danijoje šeštadienį startavo visi vienuolika varžybose dalyvaujančių Lietuvos plaukikų. Buvo pasiekti du Lietuvos rekordai.
Rūta Meilutytė
Giedrius Titenis / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rūta Meilutytė 100 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose plaukė šeštajame plaukime ir užėmė pirmąją vietą – 1 min. 04,71 sek. Bendrojoje įskaitoje Lietuvos plaukikė ir šios rungties pasaulio rekordininkė užėmė antrąja vietą.

Greičiausia buvo penktajame atrankos plaukime nugalėjusi rusė Julija Jefimova (1:04,28 min.), o trečia – Danijos atstovė Rikke Moller Pedersen (1:05,34 min.).

Keturi lietuviai vienoje rungtyje

Net keturi Lietuvos plaukikai startavo 100 metrų kompleksiniu būdu atrankos varžybose ir du iš jų pateko į pusfinalį.

Igoris Kozlovskis (54,44 sek.) atrankoje užėmė 15-ą vietą, o Mindaugas Sadauskas (54,48 sek.) – 16-ąją ir pateko tarp 20-ies pusfinalyje plauksiančių sportininkų.

Tadas Duškinas (55,57 sek.) ir Jevgenijus Rogožinas (58,85 sek.) į pusfinalį neprasimušė, tačiau abu pagerino savo asmeninius rekordus. T.Duškino ankstesnis geriausias rezultatas buvo tik 57,49 sek., o J.Rogožino – 59,80 sek.

Greičiausias šioje rungtyje buvo rusas Vladimiras Marozovas (52,29 sek), antras – italas Stefano Pizzamiglio (52,92 sek.), trečias – rusas Sergejus Fesikovas (53,18).

Mindaugas Sadauskas

Povilas Strazdas ir Deividas Margevičius 200 metrų peteliške rungtyje varžėsi tarpusavyje pirmajame atrankos plaukime ir abu buvo greitesni nei Lietuvos rekordas.

P.Strazdas atplaukė per 1 min. 59,20 sek., o D.Margevičius dar geriau – per 1:57,37 min. Jis savo asmeninį rezultatą (2:02,69 min.) pagerino daugiau nei penkiomis, o buvusį šalies rekordą (1:59,31 min.) – beveik dviem sekundėmis. P.Strazdo geriausias laikas iki šiol buvo 2:04,63 min.

Vis dėlto abu lietuviai į rungties finalą nepateko - iki jo D.Margevičiui trūko daugiau nei trijų sekundžių.

Pirmasis atrankoje atplaukė lenkas Michalas Poprawa (1:52,87 min.), antras buvo švedas Simonas Sjoedinas (1:52,93 min.), trečias - kitas lenkas Pawelas Korzeniowskis (1:53,07 min.).

Danas Rapšys pateko į 100 metrų plaukimo nugara pusfinalį, laimėjęs savo atrankos plaukimą ir bendrojoje įskaitoje užėmęs 13-ąją vietą.

Lietuvis atstumą įveikė per 52,10 sek. ir savo asmeninį rekordą pagerino daugiau nei sekunde (53,61).

Vitalijus Melnikovas iš Rusijos atrankoje buvo pirmas (50,46 sek.), antrą vietą užėmė jo tautietis Andrejus Šabasovas (50,75 sek.), o trečias – prancūzas Jeremy Straviusas (51,48 sek.).

Giedrius Titenis

Giedrius Titenis 50 metrų vyrų plaukimo atrankoje pasiekė naują Lietuvos rekordą, distanciją įveikęs per 27,36 sekundės ir savo penktajame atrankos plaukime užėmęs 7-ąją vietą.

Vis dėlto nei jam, nei Igoriui Kozlovskiui, kuris tą pačią distanciją įveikė per 27,65 sek., į pusfinalį patekti nepavyko.

G.Titeniui iki perplaukimo pritrūko 0,04 sek., tačiau paskutinis tiesiai į pusfinalį patekęs latvis Nikolajus Maskalenko atplaukė kur kas greičiau – per 27,11 sek.

Pirmą vietą atrankoje užėmė Turkijos atstovas Demiras Atasoy (26,67 sek.), antrą – prancūzas Giacomo Dortona Perezas (26,71 sek.), o trečią – švedas Johannesas Skagiusas (26,73 sek.).

Ugnė Mažutaitytė

16 metų Lietuvos plaukikė šeštadienį startavo 50 metrų moterų plaukimo nugara atrankoje, tačiau į pusfinalį nepateko.

U.Mažutaitytė atplaukė per 29,03 sek. ir gerokai pagerino savo asmeninį rezultatą (buvo 29,99), tačiau bendrojoje įskaitoje liko 33-oje vietoje.

Geriausiai atrankoje pasirodė baseino šeimininkė Mie Nielsen (26,76 sek.), antra buvo čekė Simona Baumrtova (27,14), o trečią vietą užėmė lenkė Aleksandra Urbanczyk (27,26).

Lietuvos plaukikų startai šeštadienio vakarą:

R.Meilutytė plauks 100 m kompleksiniu būdu finale ir 100 m krūtine pusfinalyje

M.Sadauskas plauks 100 m kompleksiniu būdu pusfinalyje ir 100 m laisvuoju stiliumi finale