Europos plaukimo čempionate Turkijoje rekordu startavo ir Titenis

Giedrius Titenis
Alfredo Pliadžio nuotr. / G.Titenis pateko į pusfinalį.
0

Turkijoje ketvirtadienį prasidėjusiame 13-ajame Europos plaukimo trumpame (25 m ilgio) baseine čempionate ir toliau sėkmingai kvalifikacinėse varžybose startuoja Lietuvos atstovai – pagerintas jau trečias šalies rekordas.

Trečiuoju rekordininku tapo Giedrius Titenis. Jis 100 m distanciją krūtine nuplaukė per 58,05 sekundės ir, net 0,43 sekundės pagerinęs Edvino Dautarto rekordą, atrankos varžybose užėmė devintą vietą bei su aštuntu rezultatu pateko į pusfinalį.

51-as tarp 64-ių šios rungties dalyvių buvo Vaidotas Blažys, nuotolį įveikęs per 1 minutę 0,40 sekundės.

100 m krūtine nuotolį atrankoje greičiausiai nuplaukęs vengras Danielis Gyurta tapo Europos rekordininku. Jis sugaišo 56,89 sekundės ir 0,22 sekundės pagerino rusui Stanislavui Lachtiuchovui nuo lapkričio 15-osios priklausiusį pasiekimą.

Beje, S.Lachtiuchovas ketvirtadienį kvalifikacijoje nuotolį, kaip ir G.Titenis, nuplaukė per 58,05 sekundės, tačiau į pusfinalį nepateko. Pagal varžybų reglamentą kovą dėl medalių pusfinalyje bei finale tęsia ne daugiau nei du tos pačios valstybės plaukikai, o S.Lachtiuchovas tarp rusų liko tik ketvirtas.

Pirmą kartą plaukimo varžybų istorijoje į finalą patenka dešimt, o į pusfinalį 20 sportininkų, nes varžybos vyksta dešimties takelių baseine.