Europos sportininkių rinkimuose Rūtą Meilutytę aplenkė rusė Julija Jefimova

Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) Europos padalinio geriausių 2013-ųjų Senojo žemyno sportininko rinkimuose Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė užėmė ketvirtąją vietą.
50 m plaukimo krūtine prizininkės Rūta Meilutytė, Yuliya Efimova ir Moniek Nijhuis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

16-metė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė surinko 36 balsus ir tik penkiais taškais nusileido trečioje vietoje likusiai Rusijos plaukikei Julijai Jefimovai.

Geriausia Europos sportininke pripažinta Rusijos šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva. Tris kartus šiuos rinkimuose jau iki šiol triumfavusi rusė šįkart surinko 56 balsus.

Antroji vieta atiteko Slovėnijos kalnų slidininkei Tinai Mazei (49), trečioji – rusei Julijai Jefimovai (41).

R.Meilutytė ir J.Jefimova šiemet ne kartą aišiinosi santykius baseino takelyje. 2013 metais lietuvė ir rusė dalyvavo pasaulio čempionate Barselonoje (Ispanija) ir Europos čempionate trumpajame baseine Herninge (Danija).

Barselonoje geriausia Lietuvos mūsų šalies plaukikė 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo auksą, tuo tarpu dvigubai trumpesnėje distancijoje liko antra, nusileidusi pagrindinei savo konkurentei J.Jefimovai.

Danijoje R. Meilutytė ir J. Jefimova taip pat pasidalijo po vieną aukso ir sidabro medalį. Rusė triumfavo 50 m plaukimo krūtine rungtyje, lietuvė – 100 m nuotolyje.

Geriausiu 2013 metų Europos sportininku išrinktas Didžiosios Britanijos bėgikas Mohammedas Farah, antrąją vietą užėmė Ispanijos tenisininkas Rafaelis Nadalis, trečiąją – keturiskart pasaulio „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionas vokietis Sebastianas Vettelis.