Giedrius Titenis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą

Antradienį Giedriui Titeniui pavyko prasibrauti į pasaulio plaukimo čempionato 50 metrų krūtine rungties finalą.
Giedrius Titenis
Giedrius Titenis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pirmajame pusfinalio plaukime pasirodęs lietuvis nuotolį įveikė per 27,20 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą bei su aštuntu rezultatu pateko į finalą. G.Titeniui priklausęs šios rungties Lietuvos rekordas buvo 27,34 sek.

Pusfinalį laimėjęs britas Adamas Peaty pagerino pasaulio rekordą – 26,42 sek. Antras liko anksčiau rekordą gerinęs PAR atstovas Cameronas van der Burghas (26,74), trečias – amerikietis Kevinas Cordesas (26,76).

Finalas vyks trečiadienį 18:10 val.

Pirmadienį lietuvis distanciją įveikė per 27,51 sek. ir paskutiniu rezultatu sugebėjo įšokti į pusfinalio traukinį.

Pasiekti geresnį rezultatą pačioje trumpiausioje distancijoje G.Titeniui sutrukdė prastas startas. Lietuvio reakcija (0,75 sek.) buvo pati blogiausia iš visų šešiolikos į pusfinalį patekusių plaukikų, tačiau anykštėnas atsigriebė galingais grybšniais.

„Smagu, jog pavyko įgyvendinti uždavinį ir žengti į kitą etapą. Dabar šiek tiek pailsėsiu ir pasistengsiu vakare atplaukti kur kas geriau“, – 15min.lt iš karto po finišo sakė sportininkas.

100 metrų krūtine distancijos finale G.Titenis užėmė šeštąją vietą.