Į pasaulio jaunimo čempionatą išvyksta penki Lietuvos irkluotojai

Varezėje (Italija) liepos 23 dieną startuos Pasaulio jaunimo (U-23) irklavimo čempionatas, kuriame dalyvaus ir keturios Lietuvos įgulos. Į šias varžybas išvyksta Milda Valčiukaitė, Sonata Petrikaitė, Žygimantas Gališanskis, Aurimas Adomavičius ir Rolandas Maščinskas.
Milda Valčiukaitė
Milda Valčiukaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Čempionate iš viso dalyvaus per 800 irkluotojų iš 51 valstybės. Daugiausiai sportininkų, po 21, į Varezę siunčia Vokietija ir Italija, 20 irkluotojų atstovaus JAV, 15 – Prancūzijai, 13 – Didžiajai Britanijai.

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) didžiausias viltis deda į 20-metę M. Valčiukaitę bei vaikinų porinę dvivietę – 21-erių A. Adomavičių ir 22-iejų R. Maščinską.

Praėjusiais metais A. Adomavičius kartu su Dominyku Jančioniu šioje valčių klasėje tapo čempionais Austrijoje vykusiose varžybose. Vis dėlto, D. Jančionis neatsigavo nuo dar prieš mėnesį patirtos nugaros traumos, tad čempionatą jam tek praleisti.

Tuo tarpu R. Maščinskui tai bus ketvirtasis pasaulio jaunimo čempionatas. 2010 m. jis kartu su dabartiniu porininku Sauliumi Ritter pasidabino bronzos medaliais, 2011 m. Amsterdame iškovojo bronzos medalį vienvietėje, o pernai vienviečių varžybose liko penktas.

R. Maščinskui tai bus ketvirtasis pasaulio jaunimo čempionatas.

Dabartinė dviviečių pasaulio čempionė M. Valčiukaitė pastarąjį kartą vienvietę valtį tarptautinėje arenoje irklavo dar 2010 metais, kai Čekijoje vykusiame pasaulio jaunių (U-19) čempionate užėmė 7-ąją vietą. Šiemet vykusiame Lietuvos čempionate M. Valčiukaitė šioje rungtyje nugalėjo be konkurencijos.

Ne naujokas tarptautinėje arenoje ir Lietuvos vienviečių vicečempionas 22 metų Ž. Gališanskis. Pernai Austrijoje ir užpernai Trakuose vykusiuose jaunimo čempionatuose jis varžėsi keturviečių valčių klasėse. Trakuose Ž. Gališanskis su porinės keturvietės įgula užėmė 10-ąją vietą, o pernai Lince varžydamasis jau pavienio irklo valtyje buvo 8-as.

18 metų S. Petrikaitei, kuri dar gali varžytis ir jaunių amžiaus grupėje, tai bus debiutas tarp vyresnių sportininkų. 2013 metais pasaulio jaunių čempionate S. Petrikaitė vienvietėje užėmė 14-ąją vietą, tačiau pastaruoju metu perėjo į lengvo svorio valčių klasę, kurioje šiemet tapo Lietuvos čempione bei laimėjo „Gintarinių irklų“ regatą.

Merginai tai bus puikus pasitikrinimas prieš Nandzingo jaunimo olimpines žaidynes, kurios vyks rugpjūčio viduryje.

Didžiausia konkurencija, kaip įprasta, bus tarp vienvietininkų vaikinų (BM1x), kur Ž. Gališanskis varžysis su 29 irkluotojais. M. Valčiukaitė vienviečių merginų rungtyje (BW1x) lenktyniaus su 21 varžove. Vaikinų dvivietės (BM2x) bei S. Petrikaitės lengvasvorių vienviečių rungtyje (BLW1x) kelyje link aukso – po 20 įgulų.