Janušaitis perpus trumpesnėje nei sidabrą pelniusioje rungtyje liko 5-as

Stambule (Turkija) besibaigiančiame Europos plaukimo 25 m ilgio baseine čempionate 100 metrų kompleksiniu būdu plaukimo rungtyje Vytautas Janušaitis liko penktas.
V.Janušaitis
V.Janušaičiui perpus trumpesnėje rungtyje nepavyko pakartoti įspūdingo rezultato. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

28 metų plaukikui nepavyko pakartoti įspūdingo rezultato, kurį pasiekė dvigubai ilgesnėje – 200 metrų – distancijoje ir pagerinęs Lietuvos rekordą (1 min. 52,22 sek.) iškovojo sidabrą.

Sekmadienį, paskutinę pirmenybių dieną, vykusiame vyrų 100 metrų kompleksiniu būdu plaukimo finale V.Janušaitis sugaišo 52,50 sek. ir užėmė penktą vietą iš dešimties finale startavusių plaukikų. Rungtyje iš viso varžėsi 41 dalyvis.

Aukso medalis atiteko kroatui Duje Graganjai (51,20 sek.), sidabro – rusui Sergejui Fesikovui (51,29 sek.).

Tik bronza šį kartą turėjo tenkintis devynis kartus Europos čempionu iš eilės prieš tai šioje rungtyje tapęs slovėnas Peteris Mankočas (51,52 sek.).

Beje, per pusfinalį P.Mankočas pasiekė naują pasaulio rekordą (50,76 sek.), tačiau finale tokio tempo pakartoti nesugebėjo.

V.Janušaitį finale dar aplenkė olandas Robinas van Aggele (51,93 sek.) ir buvo ketvirtas.