JAV plaukikė Katie Ledecky tapo dar dviejų pasaulio rekordų autore

Teksaso (JAV) valstijoje vykusiose plaukimo varžybose dviejų naujų planetos rekordų autore tapo olimpinė čempionė amerikietė Katie Ledecky.
Katie Ledecky
Katie Ledecky / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

17-metė JAV plaukikė sekmadienį 800 m laisvuoju stiliumi įveikė per 8 minutes 11,00 sekundės, ankstesnį jai pačiai priklausiusį pasaulio rekordą pagerinusi beveik trimis sekundėmis.

Praėjusių metų planetos pirmenybėse Barselonoje (Ispanija) K.Ledecky, kuri Londono vasaros žaidynių auksą šioje rungtyje iškovojo būdama penkiolikos metų, 800 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 8 minutes 13,86 sekundės.

Pirmojo pasaulio rekordo autore JAV plaukikė šiose varžybose tapo 1500 m distancijoje - 15 minučių 34,23 sekundės. Pačiai K.Ledecky nuo čempionato Barselonoje priklausiusį planetos rekordą ji pagerino 2,30 sekundės (15:36,53).

1500 m plaukimas laisvuoju stiliumi nėra olimpinė rungtis, tačiau šioje distancijoje plaukikai varžosi planetos pirmenybėse.