Julijai Jefimovai nusileidusi Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato sidabrą

Antradienį Rūta Meilutytė iškovojo pirmąjį medalį pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje. 18-metė lietuvė 100 metrų krūtine rungties finale pelnė sidabro medalį.
Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova
Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rūta Meilutytė

Finaliniame plaukime R.Meilutytė nuotolį įveikė per 1:06,36 min. ir 0,70 sek. nusileido pasaulio čempione tapusiai Julijai Jefimovai (1:05,66). R.Meilutytės rezultatas buvo prastesnis nei pusfinalyje (1:05,64).

R.Meilutytė pirmavo po pirmųjų 50 metrų, tačiau distancijos finiše spurtavo Rusijos plaukikė, kuri sugebėjo aplenkti lietuvę.

Bronzos medalį iškovojo jamaikietė Alia Atkinson – 1:06,42 min.

R.Meilutytė pasaulio čempionate dar startuos dvigubai trumpesnėje distancijoje. 50 metrų krūtine atranka prasidės šeštadienį.

Pusfinalyje R.Meilutytė nuotolį įveikė per 1:05,64 min. ir į finalą pateko su antru rezultatu.

Greičiausia pusfinalyje buvo rusė Julija Jefimova (1:05,60). Trečią rezultatą pademonstravo jamaikietė Alia Atkinson (1:06,21).

Į finalą taip pat pateko kinė Shi Jinglin, japonė Kanako Watanabe, švedė Jennie Johansson, italė Arianna Castiglioni ir islandė Hrafnhildur Luthersdottir.

R.Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 1:04,35.