2013 12 12 /13:17

Lietuvos rekordą pasiekęs Danas Rapšys dėl Europos čempionato medalio kovos 200 m rungties nugara finale, Giedrius Titenis pateko į pusfinalį

Europos plaukimo čempionato trumpame 25 m ilgio baseine Herninge vyrų 200 m rungties nugara finale dėl medalio tarp dešimties dalyvių kovos Danas Rapšys, kuris kvalifikacinėse varžybose laimėjo antrąjį atrankos plaukimą bei pasiekė naują Lietuvos rekordą – 1 minutė 53,08 sekundės.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / ltuswimming.lt nuotr.

Lietuvos sportininkas savo plaukime aplenkė Prancūzijos atstovą Benjaminą Stasiulį (1:53,08) ir Jakovą Tumarkiną (1:53,43) iš Izraelio.

Rytinėse varžybose D.Rapšio rezultatas buvo ketvirtas tarp 34 rungties dalyvių.

200 m nugara greičiausiai atrankoje nuplaukė bei favoritais kovoje dėl medalių finale bus vengras Peteris Bernekas (1:52,32), lenkas Radoslawas Kaweckis (1:52,65) ir vokietis Christianas Dieneris (1:52,84).

Ankstesnis šios rungties Lietuvos rekordas trumpame baseine – 1 minutė 55,28 sekundės – nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui.

Europos plaukimo čempionato vyrų 100 m rungties krūtine viename kvalifikacinių plaukimų Giedrius Titenis finišavo ketvirtas bei su dešimtu rezultatu – 58,58 sekundės – pateko tarp dvidešimties pusfinalio dalyvių.

Kitas Lietuvos plaukikas – Igoris Kozlovskis – tarp 60 šios rungties dalyvių atrankoje finišavo 43-ias – 1 minutė 00,50 sekundės.

100 m krūtine greičiausiai kvalifikacinėse varžybose nuplaukė ir lyderiais pusfinalyje bus vokietis Marco Kochas (57,78 sek.), britas Michaelas Jamiesonas (58,26 sek.) bei italas Claudio Fossi (58,30 sekundės).

Tuo tarpu kitiems mūsų atstovams mažiau sekėsi plaukimo takelyje Herninge: moterų 100 m rungties nugara kvalifikacinėse varžybose 26-a tarp 35 rungties dalyvių finišavo Ugnė Mažutaitytė.

Tarp dvidešimties pusfinalio dalyvių nepatekusios Lietuvos plaukikės rezultatas – 1 minutė 02,35 sekundės.

Greičiausiai 100 m nugara atrankoje plaukė bei lyderėmis pusfinalyje bus danė Mie Nielsen (58,04 sek.), aplenkusi ukrainietę Daryna Zevina (58,32 sek.) ir čekė Simona Baumrtova (58,37 sek.).

Vyrų 100 m rungties peteliške kvalifikacijoje gerokai nuo lyderių atsiliko bei tarp dvidešimties pusfinalio dalyvių nepateko abu Lietuvos atstovai – Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas.

D.Margevičius distanciją įveikė per 52,90 sekundės ir liko 29-as, o T.Duškinas (52,99 sek.) tarp 48 rungties plaukikų tenkinosi 31-a pozicija.

100 m peteliške greičiausiai atrankoje nuplaukė bei favoritais pusfinalyje bus rusas Jevgenijus Korotyškinas (50,02 sek.), baltarusis Pavelas Sankovičius (50,65 sek.) ir kitas Rusijos plaukikas Nikita Konovalovas (50,66 sekundės).

Vyrų 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje 34-as tarp 62 dalyvių finišavo bei Lietuvos rekordininku tapo Povilas Strazdas.

Lietuvos plaukikas, kuris buvo trečias antrajame atrankos plaukime bei nepateko tarp dešimties šios rungties finalo dalyvių, distancijoje sugaišo 3 minutes 47,95 sekundės.

Ankstesnis Lietuvos rekordas vyrų 400 m plaukime laisvuoju stiliumi trumpame baseine nuo 2004 metų priklausė Vytautui Janušaičiui – 3 minutės 49,96 sekundės.

Kvalifikacinėse varžybose šią distanciją ketvirtadienį greičiausiai įveikė bei favoritais kovoje dėl medalių bus italas Andrea D'Arrigo (3:42,34) ir du lenkai – Pawelas Korzeniowskis (3:43,00) bei Filipas Zaborowskis (3:43,60).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius