Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LIF prezidentas Dainius Pavilionis: „Europos čempionatuose tikimės aukštų rezultatų, tačiau svarbiausia – 2016-ųjų olimpinės žaidynės“

 Donata Vištartaitė  ir Milda Valčiukaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) spaudos konferencijoje Lietuvos irkluotojai buvo simboliškai išlydėti į Europos jaunių ir suaugusiųjų čempionatus. LIF prezidentas Dainius Pavilionis įvardijo sportininkams keliamus tikslus, papasakojo apie pasirengimą bei pažvelgė į priekį – 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Europos jaunių čempionatas Belgijoje vyks gegužės 23-25 dienomis, o suaugusiųjų čempionatas – Serbijoje gegužės 27 – birželio 2 dienomis. Lietuvai jaunių varžybose atstovaus vienuolika o suaugusiųjų – dešimt sportininkų. D.Pavilionis pasidžiaugė praėjusių metų rezultatais bei su optimizmu pažvelgė į šių metų varžybas.

„Galime pasidžiaugti praėjusių metų rezultatais – jie buvo puikūs. Šiemet į savo sportininkus žiūrime su optimizmu. Kadangi labai sėkmingai pasirinkome vyriausiąjį trenerį-konsultantą Gianni Postiglione, kuris yra vienas geriausių pasaulyje. Praėjusių metų suaugusiųjų rinktinei taikytą pasirengimo programą treneris šiemet pritaikė jaunių rinktinei. Jauniai labai sunkiai dirbo žiemą, kas pusantro mėnesio dalyvavo kontrolinėse varžybose. Tie, kurie tai atlaikė, buvo atrinkti į Europos jaunių čempionatą“, – pasakojo D.Pavilionis.

Ar pavyks Italijos irklavimo specialistą išlaikyti? D.Pavilionis teigė, kad tai priklauso ne vien nuo federacijos, nes trenerio paslaugos nėra pigios. Vis dėlto, LIF turi, kas padeda.

„Ačiū tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK), kurie mums padeda, taip pat – naujam viceprezidentui Antanui Guogai. Sportininkams G.Postiglione patinka, nors ir verčia sunkiai dirbti, tačiau rezultatai yra aiškiai matomi. Visas Lietuvos irklavimas stojasi į vieną vagą, dirbama panašiu principu. Be to, mūsų sportininkai turi geras galimybės treniruotis Graikijoje, nes šis treneris yra Graikijos rinktinės vyr. treneris“, – G.Postiglione darbu džiaugėsi D.Pavilionis.

Europos jaunių čempionato tikslai

LIF prezidentas pasakojo, kokie tikslai sportininkams keliami Europos jaunių ir suaugusiųjų čempionatuose. Iš vienviečių valčių varžybose dalyvausiančios Sonatos Petrikaitės tikimąsi patekimo į A finalą. Toks pats tikslas keliamas ir abejoms porinėms įguloms – Dovydui Nemeravičiui ir Armandui Kelmeliui bei Indrei Kvartūnaitei ir Viktorijai Senkutei. Iš dvivietės be vairininko įgulos, Emilio Abelkio ir Žilvino Visocko, bei keturvietės porinės – Mato Lukoševičiaus, Sauliaus Ilonio, Juliaus Lesausko ir Žilvino Barakausko – tikimąsi patekimo į pirmąjį dešimtuką.

D.Pavilionis pasidžiaugė, kad šiemet išsiplėtė jaunių varžybose dalyvausiančių sportininkų geografija. Dalyvaus sportininkai ne tik iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos, bet ir iš Šiaulių bei Trakų.

Europos suaugusiųjų čempionato tikslai

Suaugusiųjų čempionate iš Lietuvos rinktinės sportininkų tikimąsi ne vieno medalio. Donatos Vištartaitės bei Mildos Valčiukaitės duetas gins Europos čempionių vardus, o pasaulio vicečempionai Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas taip pat taikosi tik į aukščiausias vietas.

Vienvietininkas Mindaugas Griškonis sakė, kad norėtų nenukristi žemiau ketvirtosios vietos, tačiau D.Pavilionio teigimu, aštuntą kartą Europos čempionate dalyvausiantis irkluotojas taip pat pajėgus pasipuošti medaliu.

„Lina Šaltytė yra patobulėjusi, žiemą dirbo sunkiai, tad tikimės gero starto. Kadangi mūsų žvilgsnis krypsta į Rio olimpines žaidynes, tad sudarėme jauną keturvietę įgulą. Tai perspektyvi įgula, potencialūs olimpiados dalyviai. Jie tikrai bus vieni jauniausių dalyvių šioje klasėje. Mes žiūrime į keturių metų ciklą ir olimpines žaidynes, o jiems čia labai gera proga pasižiūrėti, kaip atrodo tarp vyrų prieš pasaulio jaunimo čempionatą“, – apie kitiems keliamus tikslus sakė D.Pavilionis.

Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų paraiška Europos čempionatams

Jauniai vaikinai:

JM2x Dovydas Nemeravičius (17 m.), Armandas Kelmelis (16 m.).
JM4x Matas Lukoševičius (17 m.), Saulius Ilonis (17 m.) Julius Lesauskas (16 m.) ir Žilvinas Barakauskas (18 m.).
JM2 – Emilis Abelkis (18 m.) ir Žilvinas Visockas (17 m.)

Jaunės merginos:

JW2x Indrė Kvartūnaitė (18 m.) ir Viktorija Senkutė (18 m.)
JW1x Sonata Petrikaitė (18 m.)

Vyrai:

M4x Vytautas Lapatiukas (19 m.), Andrius Lapatiukas (18 m.), Aurimas Adomavičius (20 m.), Dominykas Jančionis (21 m.)
M2x Saulius Ritter (25 m.) ir Rolandas Maščinskas (21 m.)
M1x Mindaugas Griškonis (28 m.)

Moterys:

W2x Donata Vištartaitė (25 m.) ir Milda Valčiukaitė (19 m.)
W1x Lina Šaltytė (27 m.) 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką