Liuksemburge tarp Lietuvos plaukikų geriausiai sekėsi Giedriui Titeniui, laimėjusiam 50 metrų krūtine varžybas

Vasario 7-9 d. Liuksemburge vykusiose 16-tose tarptautinėse plaukimo varžybose „Euro meet 2014“ puikiai pasirodė Lietuvos sportininkai. Varžybose jėgas išbandė 5 Lietuvos plaukikai. Tai vasarą vyksiančiam Europos plaukimo čempionatui besiruošiantys Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Deividas Margevičius bei pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių kandidatai Paulius Grigaliūnas ir Jevgenijus Rogožinas. Būtent pastariesiems sportininkams šios varžybos buvo itin svarbios dėl galimybės vykdyti pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių (Nanjing 2014) normatyvus.
Giedrius Titenis

Vilnietis Jevgenijus Rogožinas įvykdė PJOŽ „A“ normatyvus 50 m laisvuoju stiliumi (23,39 sek.) ir 100 m laisvuoju stiliumi (51,32 sek.) nuotoliuose atitinkamai užimdamas 10 ir 13-tą vietas suaugusiųjų grupėje.

Paulius Grigaliūnas įvykdė „A“ normatyvą 100 m krūtine nuotolyje (1.04,38 min.) iškovodamas 17-tą vietą tarp suaugusiųjų. Šie įvykdyti normatyvai dar negarantuoja dalyvavimo rugpjūčio mėnesį vyksiančioje jaunimo olimpiadoje, nes atrankos periodas, po kurio paaiškės varžybų dalyviai, baigsis birželio 8 d.

Varžybose puikiai sekėsi Giedriui Titeniui. Jis laimėjo 50 m krūtine nuotolį (27,91 sek.), pasiekdamas naują varžybų rekordą, o dvigubai ilgesnėje distancijoje iškovojo antrą vietą (1.00,80 min.), nusileidęs tik Europos vicečempionui Marko Kochui (1.00,64 min.). Giedriaus pasiektas rezultatas 50 m krūtine nuotolyje šiais metais pasaulyje yra 6-as, 100 m rezultatas – 7-as.

Panevėžietis Danas Rapšys du kartus plaukė pagrindiniuose varžybų finaluose: 200 m nugara nuotolyje iškovojo antrą vietą (2.02,45 min.) bei 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje (2.03,68 min.) liko ketvirtas.

Kaunietis Deividas Margevičius 50 m peteliške nuotolyje iškovojo bronzos medalį (24,51 sek.), o 100 m peteliške nuotolyje liko ketvirtas (54,51 sek.).

Geriausias varžybų plaukikas pagal FINA taškų skaičiavimo sistemą tapo vokietis Marco Kochas (941 taškai), antroji vieta atiteko tituluotajai vengrei Katinkai Hozzsu (912 taškai), na o trečiasis liko mūsiškis Giedrius Titenis (885 taškai).